Rozhovor

Damir Redzic: Opäť sa cítim byť stopercentný

Damir Redzic: Opäť sa cítim byť stopercentný

A-TÍM
|
Rozhovor
| št 1.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Teší ma, že konečne môžem pomáhať mužstvu, chcem sa presadiť aj v lige.“ Po dlhej absencii je 20-ročný maďarský krídelník znova v poriadku.

„Mal som vážne zranenie, moje problémy s priťahovačom vyriešila až operácia vo Fínsku. Začal som s tréningom, lenže sa mi zranenie obnovilo. V úvode nového roka sa však opäť cítim byť stopercentný a pripravený hrať. Vynechal som prvé dva prípravné zápasy takisto pre únavu priťahovača, pretože ťažšie znášal časté prechody z umelého na prírodný trávnik. Chýbal som len týždeň, rýchlo som sa vrátil,“ popísal svoje problémy 20-ročný maďarský krídelník Damir Redzic, ktorý k nám prišiel vlani v lete na hosťovanie do konca sezóny. Kvôli spomínaným zraneniam však doteraz zasiahol len do dvoch ligových a dvoch pohárových duelov.

Včera odohral druhý polčas prípravného stretnutia proti Šamorínu. V tomto roku sme ho videli v akcii prvýkrát a hru si zjavne užíval. V závere dokonca mohol skórovať, keď sám vybojoval penaltu, ktorú následne nepremenil. „Som veľmi šťastný, že som zasiahol do zápasu. Teší ma, že konečne môžem pomáhať mužstvu, chcem sa presadiť aj v lige. Žiaľ, nepremenil som penaltu, ale to teraz nie je najpodstatnejšie. Oveľa viac ma tešia absolvované minúty a to, že som sa nezranil. Myslím si, že sme odohrali dobrý prípravný zápas. Vyskúšali sme si viacero vecí z tréningov, v útočnej aj obrannej fáze. Veľa som dribloval, strieľal, snažil som sa ukázať, čo viem. Prípravné obdobie je únavné, takmer každý deň sme trénovali dvakrát, k tomu zápasy. Nabehali sme množstvo kilometrov, no zároveň sme veľa pracovali aj s loptou. Dúfam, že počas jari budem zbierať góly a asistencie, chcem byť prospešný v ofenzíve aj defenzíve. Mužstvo je kvalitné, kolektív je súdržný, vzájomne si pomáhame,“ doplnil optimisticky kmeňový hráč Ferencvárosu.

article_bannerarticle_banner