Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Šamorín

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Šamorín

A-TÍM
|
Preview
| ut 30.1.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

V stredu o 13.00 h odohráme v MOL Akadémii tretí zápas zimnej prípravy.

Zimná príprava žlto-modrých vyvrcholí tento týždeň dvoma zápasmi. Ten prvý je na programe v stredu poobede v akadémii a narazíme v ňom na partnerský Šamorín, trináste mužstvo druholigového poradia. V sobotu si potom zmeriame sily so Zlínom, a to už bude generálka pred štartom jari.

Náš tím včera trénoval raz, dnes dvakrát. „Od budúceho pondelka sa už budeme chystať na prvého jarného súpera, takže toto je posledný týždeň zimnej prípravy, v ktorom zaťažujeme hráčov viac, ako v súťažnom období. Aj preto zajtra odohrajú po 45 minút. Chcem vidieť ďalšie zlepšenie, hlavne v útočnej tretine. Predpokladám, že budeme viac držať loptu a vyskúšame si hru proti súperovi v hlbokom bloku, čo môže byť užitočné,“ skonštatoval tréner Xisco Muňoz a vzápätí poskytol pohľad na aktuálnu situáciu v kádri. „Krivokapić, Redzic aj Romero môžu hrať, Nathan je otázny pre problémy s chrbtom. Aj vzhľadom na zaťaženie sa ešte rozhodneme, ktorí hráči nastúpia za DAC a ktorí za Šamorín. Čo sa týka dlhodobo zranených, s Gavrićom musíme byť trpezliví, potrebuje ešte zhruba desať dní na plný návrat. Goure tvrdo pracuje, aby bol čo najskôr späť a aj s Csingerom to vyzerá čoraz lepšie, uvidíme, v ktorom týždni môže nastúpiť.“

Dnes sa k mužstvu pripojil skúsený španielsky útočník Rubén Rochina, ktorý prichádza na skúšku. „Odohral takmer dvesto zápasov v španielskej lige, no vlani po zranení dlhšie nehral. Preto ho chceme vidieť v zajtrajšom zápase, ako aj v tréningovom procese,“ prezradil kouč DAC-u.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - FC ŠTK 1914 Šamorín má výkop v stredu 31. januára 2024 o 13.00 h, rozhodujú Malárik - Straka, Štofik.

Informácie pre fanúšikov

Zápas sa uskutoční v MOL Akadémii na prírodnom ihrisku č. 1 s tribúnou, vstup je voľný.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili státie pozdĺž Viedenskej cesty - sledujte pokyny usporiadateľov.

Vstup do areálu je možný cez rampu pri hlavnom vchode, otvárame 30 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 12.30 h.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.