Aktuality

V osemfinále Slovnaft Cupu cestujeme na Spiš

V osemfinále Slovnaft Cupu cestujeme na Spiš

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 27.10.2023, Nagy Krisztián

O postup medzi osmičku najlepších v domácej pohárovej súťaži zabojujeme na pôde druholigovej Spišskej Novej Vsi.

Na pôde Slovenského futbalového zväzu dnes vyžrebovali dvojice piateho, osemfinálového kola domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup. V tejto fáze súťaže už neplatí územné rozdelenie ani nasadenie klubov Niké ligy.

V osemfinále a štvrťfinále SC platí pravidlo, že v prípade vzájomného stretnutia medzi klubmi s rozdielom dvoch súťaží, sa stretnutie odohrá na ihrisku klubu z nižšej súťaže. Oficiálny hrací čas 5. kola (osemfinále) je streda 8. novembra. O tom, či naozaj budeme hrať v tomto termíne, padne rozhodnutie až neskôr.

Žreb napokon rozhodol, že o postup do štvrťfinále zabojujeme na pôde nováčika a aktuálne posledného tímu II. ligy, FK Spišská Nová Ves.

Podobne ako DAC, aj modro-bieli z 38-tisícového mesta na Spiši majú za sebou v Slovnaft Cupe tri prekážky na súperových ihriskách. V 2. kole vyhrali v Gelnici (V. liga) 1:0, nasledovalo víťazstvo 4:1 v Bardejove (III. liga) a predvčerom vyradili Brvnište (V. liga), keď v riadnom hracom čase gól nepadol a zverenci trénera Branislava Ondáša lepšie zvládli rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Dvojice osemfinále SC:

Spišská Nová Ves - DAC 1904
Skalica - Komárno
Ružomberok - Pohronie
Zlaté Moravce - Podbrezová
Galanta/Slovan Bratislava - Žilina
Lipany - Myjava
FC Košice - Považská Bystrica/Trnava
Devínska Nová Ves - Michalovce
(pozn.: dohrávka 4. kola Považská Bystrica-Trnava sa hrá 1. novembra, súboj Galanta-Slovan je na programe 22. novembra)

article_bannerarticle_banner