Rozhovor

Márk Csinger: Po kľúčovom momente hladký postup

Márk Csinger: Po kľúčovom momente hladký postup

A-TÍM
|
Rozhovor
| st 8.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Takmer celý čas sme držali loptu a dokázali sme sa dostávať do šancí.“ Vyjadrenie Márka Csinger po včerajšom pohárovom stretnutí Spišská Nová Ves-DAC (0:3).

A že na východe nič nie je! DAC v priebehu 14 dní preskočil na východe Slovenska dve pohárové prekážky (Snina, Spišská Nová Ves), získal tri body do ligovej tabuľky (Košice) a medzitým v MOL Aréne porazil mužstvo z tejto oblasti (Michalovce). Včerajšie víťazstvo v Spišskej Novej Vsi nás posunulo do štvrťfinále Slovnaft Cupu. „V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali. Držali sme loptu, behali sme, hľadali voľné priestory, no vytvorili sme si málo gólových príležitostí. Chcelo to možno viac striel z diaľky a ešte viac energie v súbojoch jeden proti jednému. Do druhého polčasu sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať a vytvoriť si viac šancí. Našťastie sa nám to podarilo, strelili sme tri góly, čo v konečnom dôsledku znamenalo hladký postup,“ povedal po utorňajšom pohárovom úspechu 3:0 Márk Csinger, 20-ročný stredný obranca DAC-u.

Csinger včera absolvoval svoj 14. súťažný duel v našich farbách. „Kľúčovým momentom zápasu bol jednoznačne prvý gól. Cez polčas odznelo v kabíne aj to, že keď strelíme prvý gól, všetko bude oveľa jednoduchšie. Aj sa to potvrdilo, takmer celý čas sme držali loptu a dokázali sme sa dostávať do šancí. V predchádzajúcich zápasoch sa nám podarilo skórovať hneď v úvode a vieme, že každému mužstvu sa hrá lepšie s vedomím náskoku. V stredu je na programe regeneračný tréning, ale naplno sa už pripravujeme na víkendový ligový duel, v ktorom takisto chceme zvíťaziť,“ povedal stabilný člen maďarskej reprezentácie do 21 rokov. Čo sa týka pohárového účinkovania DAC-u, medzi najlepších osem sme sa dostali prvýkrát od sezóny 2020/21, kým semifinále sme naposledy hrali ešte o rok skôr, na jar 2020.

article_bannerarticle_banner