Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Puskás Akadémia FC 1:1 (0:1)

|
| št 6.9.2018, Nagy Krisztián

Prípravný zápas proti maďarskému prvoligistovi prinieslo zaslúženú remízu.

Tréner Hyballa na dnešný duel, ktorý vyplnil reprezentačnú prestávku, skladal mužstvo bez ôsmych reprezentantov (Jedlička, Šatka, Pačinda, Kalmár, Herc, Bayo, M. Vida a Tretyakov) a siedmych zranených (Macej, Száraz, Blackman, Černák, Baumgartner, Rymarenko a Huk). Šancu dostali hráči, ktorí toho v tejto sezóne zatiaľ veľa neodohrali, kým K. Vida s Koštrnom zostali len na lavičke.

V našej zostave sa premiérovo predstavila aj nová akvizícia, 19-ročný defenzívny záložník Martin Bednár, ktorý prišiel z Michaloviec a včera podpísal s klubom štvorročnú zmluvu. Vedľa neho hral 21-ročný Johannes Bühler, bývalý reprezentant Nemecka do 18 a 19 rokov, ktorý prišiel na skúšku z rezervy bundesligového Hoffenheimu. Na lavičke sedeli až šiesti hráči z tímu do 19 rokov, z ktorých dostal na záverečnú päťminútovku šancu Ladislav Nagy.

Súper, ktorý v minulej sezóne maďarskej najvyššej súťaže skončil šiesty a zahral si aj pohárové finále, nezačal aktuálnu sezónu dobre. Zverencom trénera Miklósa Benczésa patrí po siedmom kole posledné miesto. V jeho dnešnej základnej jedenástke bolo až osem hráčov, ktorí nastúpili v poslednom ligovom kole pred reprezentačnou prestávkou. U nás boli takí len dvaja, no tento rozdiel sa na trávniku neprejavil.

Približne dvesto divákov videlo vyrovnaný zápas, v ktorom hostia išli do vedenia v posledných sekundách prvého polčasu. Osváth sa pekne uvoľnil na pravej strane, vrátil loptu Vlaskovi a slovenský legionár ju prízemnou strelou poslal do ľavého dolného rohu - 0:1.

Našu aktivitu v úvode druhej časti mohol korunovať aktívny Divković, ale jeho strelu zastavila žrď. Práve on zahral o dve minúty priamy kop, po ktorom sa Davisova strela odrazila k Špiriakovi, ten si urobil priestor a loptu umiestnil k vzdialenejšej žrdi - 1:1. Na opačnej strane trafil šesť minút pred koncom konštrukciu brány aj Latifi, a tak sa mužstvá rozišli po zaslúženej remíze.

Po reprezentačnej prestávke odohrá naše mužstvo šláger ligovej jesene na ihrisku bratislavského Slovana. Derby má výkop v sobotu 15. septembra o 16.45 h.

FC DAC 1904 - Puskás Akadémia FC 1:1 (0:1)

MOL Football Academy, Dunajská Streda, štvrtok 6.9.2018 o 15.30 h, slnečné počasie, +25°C

Góly: 57. Špiriak - 45. Vlasko

Rozhodoval: Parilák - 200 divákov

DAC: Slančík - Bajić (52. Almási), Špiriak, Kone, Záhumenský - Bühler, Bednár - Šimčák, Divković, Davis (75. Aluku) - Bilenkyi (85. Nagy). Tréner: Peter Hyballa.

PAFC: Hegedüs - Osváth (46. Radics), Heris, Poór, Trajkovski (66. Körmendi) - Mioč (77. Sipos) - Latifi (86. Papp), Vlasko (46. Vega Martínez), Knežević (46. Balogh), Szakály (46. Radó) - Arabuli (46. de Jesús). Tréner: Miklós Benczés.