Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - Puskás Akadémia FC (1:1)

|
| pi 7.9.2018, Nagy Krisztián

Včerajšie prípravné stretnutie DAC-PAFC (1:1) očami trénerov Petra Hyballu a Miklósa Benczésa.

Peter Hyballa, DAC: „Včera sme videli v akcii viacerých hráčov, ktorí doteraz sedeli zväčša na lavičke. Podľa môjho názoru to bol dobrý zápas, do ktorého sme išli s rozostavením 4-2-3-1, ale po polčasovej prestávke sme prešli na systém 4-4-2. Bolo to poučné stretnutie, pretože súper má svoju nespornú kvalitu. Hralo sa vo vysokom tempe, oba tímy sa snažili držať čo najviac loptu vo svojej moci. Náš mladý tím hral veľmi intenzívny futbal. Páčil sa mi výkon Johannes Bühlera, ktorý prišiel na skúšku. Potešil ma aj Martin Bednár, pre ktorého to bol prvý zápas u nás a po dvojtýždňovej prestávke, počas ktorej zápasil aj s menším zranením. Celkovo môžeme tento zápas zhodnotiť ako dobrý test.“

Miklós Benczés, Puskás Akadémia FC: „Z oboch strán to bol veľmi férový a kvalitný prípravný zápas. Podobne ako súper, aj my sme reprezentačnú prestávku využili na to, aby sme dali príležitosť mladým hráčom, respektíve tým, ktorí v ligovej súťaži hrávajú menej. Vyskúšali sme si viacero herných systémov, takže aj z tohto pohľadu bol zápas užitočný. V prípravných dueloch ide práve o to, aby sme si vyskúšali nejaké veci, preto sme hľadali, ako rozšíriť naše možnosti. Aj k nám prišlo v posledných dňoch niekoľko nových hráčov a do hlbokej vody sme hodili aj štyroch mladíkov z našej akadémie, pre ktorých to bola premiéra v drese áčka. DAC-u prajem veľa úspechov v lige.“