Rozhovor

Matej Trusa: Životný zápas

Matej Trusa: Životný zápas

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 29.4.2024, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor, Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Veľmi si vážim, že sme belasých porazili aj v druhom domácom zápase sezóny. Som hrdý na mužstvo.“ Svoj prvý hetrik v profesionálnej klubovej kariére si Matej Trusa načasoval na derby proti Slovanu.

„Dosiahol som prvý hetrik v klubovej kariére, čiže pocity sú skvelé, lepšie som si to ani nemohol načasovať. Pre mňa to bol životný zápas, na pamiatku som si zobral loptu, s ktorou sa hralo. Ťažko sa mi hľadajú slová, emócie sú veľmi silné. Podarilo sa nám vybehnúť na hostí tak, ako sme si pred zápasom povedali. Prvý polčas sme nedali Slovanu dýchať, škoda, že sme v tom nepokračovali aj v celom druhom dejstve, trošku sme si to skomplikovali, ale aspoň bolo vzrušenie pre divákov. Záver som na lavičke veľmi prežíval, je to omnoho horšie, ako na ihrisku, kde to viete ovplyvniť. Nedivím sa, že tréneri to takto prežívajú. Našťastie, v týchto chvíľach nám veľmi pomohli fanúšikovia a napokon sme víťazstvo spečatili piatym gólom,“ usmieval sa po nedeľnom derby DAC-Slovan (5:3) autor hetriku Matej Trusa.

Ostatní súperi strelili Slovanu v tejto ligovej sezóne maximálne 2 góly, jedine DAC dokázal v septembri skórovať trikrát (3:1) a teraz k tomu pridal aj ďalšie dva. „Zásluha za predvedený výkon a prístup patrí nám, napriek tomu, že Slovan k nám cestoval už ako istý majster. Veľmi si vážim, že sme belasých porazili aj v druhom domácom zápase sezóny. Som hrdý na mužstvo. Tri body sú pre nás vzpruhou do bojov o európske priečky, potrebujeme ísť od zápasu k zápasu. V nedeľu sme si užili víťazstvo, od pondelka sa však už pripravujeme na najbližšieho súpera. Fanúšikovia boli opäť fantastickí, presne pre tieto pocity hráme futbal. Oni sú naša vzpruha, náš dvanásty hráč. Chodia na naše zápasy doma aj vonku. Ďakujeme im a verím, že toto víťazstvo potešilo celú Dunajskú Stredu,“ dodal po víkende osemgólový hráč, už najlepší strelec nášho mužstva v aktuálnej sezóne. Päť z nich dosiahol za posledné necelé dva mesiace, výbornú formu by rád potvrdil aj o úroveň vyššie. „Reprezentácia? Je to môj cieľ, robím, čo môžem ovplyvniť a myslím si, že všetko má svoj čas. Čo má prísť, to príde.“

article_bannerarticle_banner