Rozhovor

Matej Trusa: Liga je maratón

Matej Trusa: Liga je maratón

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 30.7.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Musíme sa poučiť z chýb a treba pokračovať v tom, čo bolo dobré.“ Matej Trusa zažil včera návrat na štadión svojho materského klubu.

„Bod sa nám určite máli, predstavovali sme si to inak. Remíza je sklamaním. Pravdu povediac, presne som vedel, že to bude takto. Očakával som našu hernú prevahu, výrazný tlak a dominanciu, akurát som si to predstavoval s jedným odlišným detailom: že ten gól strelíme a trochu otvoríme domácich. Chýbal jeden gól, aby sme potešili seba aj fanúšikov, ktorým veľmi ďakujeme za to, že prišli na druhý koniec republiky v takom veľkom počte,“ povedal po včerajšom úvodnom zápase ligovej sezóny Michalove-DAC (0:0) Matej Trusa, odchovanec Zemplína, ktorý k nám v lete prestúpil z Viktorie Plzeň.

Napriek výraznej hernej prevahe proti 10. tímu uplynulej sezóny sa musíme po 1. kole Niké ligy uspokojiť s jedným bodom. „Chýbal nám možno väčší dôraz a v závere aj kúsok šťastia pri krásnej strele Kalmára, ktorú Benji Száraz výborne vytiahol. Liga je však maratón, nie šprint, bol to len prvý zápas sezóny. Musíme sa poučiť z chýb a treba pokračovať v tom, čo bolo dobré. Návrat na michalovskú pôdu mal pre mňa špecifickú príchuť, no výsledok som si predstavoval inak,“ dodal 22-ročný útočník po svojom prvom ligovom dueli za DAC. Celkovo má po včerajšku v našej najvyššej súťaži 62 štartov, z toho 61-krát nastúpil v drese Michaloviec.

article_bannerarticle_banner