Rozhovor

Christián Herc: Som rád za šancu hneď v prvom kole

Christián Herc: Som rád za šancu hneď v prvom kole

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 30.7.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Cítil som sa na ihrisku dobre a dúfam, že každým zápasom to bude z mojej strany čoraz lepšie.“ Christián Herc zažil návrat do Niké ligy len pár dní po opätovnom príchode do DAC-u.

V 79. minúte včerajšieho ligového stretnutia Michalovce-DAC (0:0) poslal tréner Adrian Guľa na trávnik dvojicu Christián Herc, Zsolt Kalmár. S nadstaveným časom odohrali niečo vyše štvrťhodiny. „Nastúpili sme s cieľom streliť gól, ktorý by nám priniesol tri body. Vedeli sme, že to bude ťažké, ale chceli sme v Michalovciach vyhrať. Bolo jedno, kto dá gól. Na samom konci mal Zsolti výbornú strelu, ale asi to bolo o šťastí, ktoré si už v najbližšom stretnutí musíme prikloniť na našu stranu, aby sa takáto strela odrazila od žrde do bránky a nie von. Dokonca išla od brankárovho chrbta na roh, ktorý ani neviem, či sme vôbec zahrali. Za všetkých v kabíne môžem povedať, že sme do Michaloviec išli s cieľom vyhrať. Berieme iba jeden bod, takže nie sme spokojní. Musíme si pozrieť, čo bolo dobré a čo zlé, aby sme sa zlých vecí budúci týždeň doma proti Košiciam vyvarovali a získali tri body,“ vyhlásil po záverečnom hvizde ešte v útrobách michalovského štadióna Christián Herc.

24-ročný stredopoliar sa vrátil do Dunajskej Stredy len začiatkom tohto týždňa, na Zemplíne si pripísal 43. štart v našej prvej lige. „Som veľmi rád, že už od prvého kola môžem hrať za DAC. Cítil som sa skvele a dúfam, že každým zápasom to bude z mojej strany čoraz lepšie či už kondične alebo s chalanmi na ihrisku a budem im môcť plnohodnotne pomôcť aj gólmi a asistenciami. Každý z nás túži po tímovom úspechu, dúfam, že o týždeň proti Košiciam už tri body získame,“ doplnil štvornásobný slovenský reprezentant.

article_bannerarticle_banner