Rozhovor

Christián Herc: Bol to bojovný futbal

Christián Herc: Bol to bojovný futbal

A-TÍM
|
Rozhovor
| so 30.3.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
'

„Do Ružomberka sme prišli vyhrať a neboli sme od toho ďaleko.“ Tretia remíza 1:1 v sezóne proti Liptákom očami Christiána Herca.

„Bod sa nám máli, do Ružomberka sme prišli vyhrať a neboli sme od toho ďaleko. Vedeli sme, že na tomto trávniku to bude skôr bojovný zápas, ale podmienky boli pre obidva tímy rovnaké. Za bezgólového stavu som mal obrovskú šancu, ktorá sa musí premieňať, potom sme sa ujali vedenia. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre, tiež sme tam mali veľkú príležitosť, ktorú brankár výborne chytil. Keby to dáme, som si istý, že by bolo po zápase. Súper vyrovnal z priameho kopu a od sedemdesiatej minúty sa už viac prerušovalo ako hralo,“ poskytol svoj pohľad na včerajšie ligové stretnutie Ružomberok-DAC (1:1) Christián Herc. S mužstvom z Liptova sme sa aj tretíkrát v ligovom ročníku rozišli po rovnakom výsledku.

„Dosť sa iskrilo, viacero hráčov už malo žltú kartu, ale aj naďalej to bol boj. Vedeli sme, čo nás tu bude čakať, že to nebude technický, skôr bojovný futbal. Boli sme na to pripravení, škoda, že sme to nepretavili do troch bodov. V troch zápasoch tejto sezóny proti Ružomberku sme chceli získať minimálne sedem bodov, nie iba tri. Penaltovú situáciu som nevidel, lebo sa hralo ďalej. Nevedel som, čo sa vlastne riešilo na videu,“ dodal po svojom 24. ligovom vystúpení v sezóne 25-ročný stredopoliar, ktorý nastupuje s číslom 24 na chrbte.

article_bannerarticle_banner