Rozhovor

Ammar Ramadan: Gól ako výsledok tímovej práce

Ammar Ramadan: Gól ako výsledok tímovej práce

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 3.3.2024, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor, Cséfalvay András

„Tento gól je dôležitý pre klub, pre mužstvo aj pre mňa.“ Sýrsky legionár si pripísal druhý presný zásah v jarnej časti.

„Máme za sebou skutočne veľmi náročný duel. Nebolo to o tom, či súper hral dobre alebo my zle. Prvý polčas bol veľmi ťažký, snažili sme byť organizovaní a agresívne napádať, čo nám nie vždy vychádzalo. Druhé dejstvo bolo z našej strany oveľa lepšie, dominovali sme, prišli šance a mohli sme pridať aj druhý gól. Niekedy sa však musíte uspokojiť aj s jedným veľmi dôležitým bodom. Kľúčové je, že sme si udržali štvrtú priečku, no v ďalšom zápase musíme podať oveľa lepší výkon,“ zhrnul Ammar Ramadan dianie vo včerajšom ligovom stretnutí DAC-Žilina (1:1).

Tento výsledok znamená, že základnú časť sme ukončili na 4. mieste, vďaka čomu pokračuje jedna tradícia: od zavedenia súčasného modelu ligy (od sezóny 2017/18) trojica Slovan, Žilina a DAC ani raz nechýbala v skupine o titul. Predĺžili sme aj ďalšiu sériu - proti Žiline sme skórovali už v 20. ligovom dueli za sebou.

„V prvom polčase bolo cítiť, že nás zväzoval tlak z nutnosti dostať sa do hornej šestky. Mohli sme hrať oveľa lepšie, no niekedy sa takéto veci stávajú. Dôležité bolo, že sme sa po prestávke dokázali zlepšiť a nenadviazali sme na slabý výkon z prvých štyridsaťpäť minút. Snažili sme sa byť v niektorých situáciách efektívni, ale nešlo nám to. Musíme byť agresívnejší v útočnej tretine, no našťastie sme strelili gól a získali vytúžený bod. Môj gól bol dôležitý pre klub, pre mužstvo aj pre mňa. Cez polčasovú prestávku som si nevedel predstaviť, že by sme chýbali v skupine o titul, takže na druhý polčas všetci nastúpili oveľa odhodlanejší,“ vysvetlil sýrsky reprezentant, ktorý v 56. minúte strelou z diaľky stanovil konečný výsledok.

„Môj gól bol výsledkom tímovej práce, za čo som vďačný. Hľadal som ideálne riešenie. Pokiaľ sa kombináciou nedokážeme dostať pred bránku, musíme strieľať z diaľky. Vyskúšal som to a našťastie lopta skončila v sieti. V ďalšom kole nastúpime znova v Trnave. Mám rád tieto náročné zápasy, ale myslím si, že aj súper. V najbližších dňoch sa detailne pozrieme na ich hru a budeme oveľa lepšie pripravení,“ uzavrel Ramadan, ktorý zaznamenal svoj tretí gól v sezóne, druhý na jar. Zaujímavosťou je, že práve on strelil naše góly v posledných dvoch domácich zápasoch proti Žiline (1:0 a 1:1).

article_bannerarticle_banner