Rozhovor

Taras Kačaraba: Spravíme všetko pre postup v pohári

Taras Kačaraba: Spravíme všetko pre postup v pohári

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 26.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Remíza v Podbrezovej je zásluha celého tímu, každý makal dopredu aj dozadu. Pomohli nám aj fanúšikovia.“ Včerajšia bezgólová remíza v Podbrezovej očami ukrajinského stopéra Tarasa Kačarabu.

„Prvý polčas bol z našej strany slabší, zvykali sme si na rozostavenie súpera, v strede sa nám nedarilo otáčať hru z jednej strany na druhú. V polčase nám tréner vysvetlil pár vecí a druhé dejstvo už vyzeralo lepšie. Vytvorili sme si aj nejaké príležitosti, bohužiaľ, nepremenili sme ich. Aspoň sme však získali bod a pripísali si ďalšie čisté konto. Samozrejme, nie som spokojný, pretože v každom zápase chcem vyhrať, aby sa DAC dostal tam, kde ho chceme vidieť a kam patrí. Sú ale aj takéto zápasy, dúfam, že už ten najbližší bude lepší. Ten včerajší si cez týždeň rozoberieme a verím, že sa budeme každý dňom zlepšovať,“ vyhlásil Taras Kačaraba po včerajšom ligovom dueli Podbrezová-DAC, ktorý nepriniesol gól.

Bol to prvý z troch zápasov mužstva v priebehu siedmych dní. V stredu nasleduje pohárové štvrťfinále proti Ružomberku a v sobotu uzavrieme základnú časť Niké ligy proti Žiline. „Pred súbojom v Podbrezovej sme sa zameriavali iba na najbližšieho súpera. Vždy sa snažíme dať do toho maximum, do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Samozrejme, nie vždy sa to podarí, ale zakaždým ideme naplno. V stredu nás čaká pohárový súboj, takže od dnes sa koncentrujeme výhradne na Ružomberok. Spravíme všetko, aby sme boli úspešní a postúpili. Čo sa týka ligy, situácia v tabuľke je zaujímavá pre všetky zainteresované tímy. Je to náročný boj, ale každý v kabíne chce vyhrávať. Ak nám nejde hra v útoku, chlapci sa snažia dať svoje sily do defenzívy. Remíza v Podbrezovej je zásluha celého tímu, každý makal dopredu aj dozadu. Pomohli nám aj fanúšikovia, za čo im ďakujeme. Vytvorili dobrú atmosféru a aj s ich pomocou sme si odniesli aspoň bod,“ doplnil 29-ročný ukrajinský stopér po svojom treťom súťažnom vystúpení v našich farbách.

article_bannerarticle_banner