Aktuality

Talentovaný útočník Nino Žiga podpísal svoju prvú zmluvu

Talentovaný útočník Nino Žiga podpísal svoju prvú zmluvu

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 7.2.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Šestnásťročný útočník z našej akadémie Nino Žiga podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt. Platí do leta 2025.

Nino Žiga (nar. 2. apríla 2006) sa stal ďalším hráčom našej akadémie, ktorých služby si klub poistil profesionálnym kontraktom.

Talentovaný ofenzívny futbalista má len šestnásť rokov, ale v aktuálnej sezóne nastupuje za náš tím do 19 rokov. Jeho prvá profi zmluva platí do 30. júna 2025.

Nino sa narodil v Malajzii, kde v tom čase jeho otec Ivan hrával futbal. Po návrate domov začal naháňať loptu v Petržalke, kde pôsobil do septembra 2020. Vtedy sa stal hráčom DAC-u. Začínal u nás v družstve do 15 rokov, momentálne vekom spadá do kategórie U17, ale hráva v staršom doraste.

„Som veľmi šťastný, že mi DAC ponúkol zmluvu. Chcem podávať výkony, vďaka ktorým si ma všimne tréner áčka. Mojou túžbou je totiž dostať sa čo najskôr do kádra prvého mužstva. Verím tiež, že budem naďalej reprezentovať Slovensko. To sú moje najbližšie ciele, ktoré by som chcel vo futbale dosiahnuť,“ povedal po podpise kontraktu Nino Žiga, ktorý nastupoval v reprezentačných družstvách do 15 a 16 rokov, momentálne je členom výberu do 17 rokov. „Najlepšie sa cítim na pravom alebo ľavom krídle, kde aj najčastejšie hrávam. Za moje silné stránky považujem rýchlosť a schopnosť streliť gól, kým popracovať musím najmä na prechode do útoku a do obrany. Môj najväčší vzor je otec, ktorý bol tiež skvelý futbalista a v mládeži hrával za DAC. Zo svetových futbalistov je to hlavne Messi a tu v klube sa mi najviac páči Nikola Krstović.“

„Nino k nám prišiel ako 14-ročný z Petržalky. Je rýchly, odvážny v ofenzívnych súbojoch jeden na jedného a nebezpečný pred súperovou bránkou. Vážime si na ňom aj to, že je veľmi ambiciózny. Je oporou reprezentácie do 17 rokov, u nás hráva za devätnástku,“ vyhlásil športový riaditeľ mládeže Krisztián Németh.

„Podpis zmluvy s Ninom Žigom potvrdzuje, ako veľmi je pre náš klub dôležitý kariérny rozvoj a napredovanie hráčov akadémie. Každá profesionálna zmluva s mladým hráčom je spätnou väzbou pre všetkých v akadémii a klube, že svoju prácu robia dobre a že každodenná drina a starostlivosť o mladých má zmysel. Ninovi prajeme veľa šťastia vo farbách DAC a dúfame, že ho čaká v žlto-modrom drese svetlá budúcnosť,“ dodal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

article_bannerarticle_banner