Aktuality

Talentovaný Adam Lami podpísal profesionálny kontrakt

Talentovaný Adam Lami podpísal profesionálny kontrakt

A-TÍM
|
Aktuality
| po 5.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Pätnásťročný stredný obranca z našej akadémie Adam Lami podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu. Platí na tri roky.

Adam Lami (nar. 28. októbra 2006) je ďalším z radu našich talentovaných odchovancov, ktorých služby si klub poistil zmluvou.

Len pätnásťročný stredný obranca podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt, ktorý platí na najbližšie tri sezóny, presne do 30. júna 2025.

„Teším sa tomu, že DAC som mnou podpísal zmluvu, je to pre mňa veľká výzva. Budem naďalej tvrdo pracovať a verím, že sa jedného dňa presadím aj v drese prvého mužstva. Medzi moje silné stránky patrí rýchlosť, popracovať ešte musím na hre ľavou nohou, na hlavičkových súbojoch a všeobecne na sile,“ vyhlásil dobre stavaný stopér.

Adam Lami pochádza z Veľkej Paky, kde začínal s futbalom. Rok strávil v FK Bratislava aj v Šamoríne, odkiaľ na jeseň 2016 zamieril do DAC-u. Momentálne patrí medzi opory našej sedemnástky. Slovensko reprezentoval v kategóriách U15 aj U16, aktuálne je členom výberu do 17 rokov.

„Adam začal hrávať futbal vo Veľkej Pake, k nám prišiel v roku 2016 zo šamorínskeho partnerského klubu. Patrí medzi najviac talentovaných stopérov nášho regiónu, svoje výborné fyzické danosti dokáže uplatniť v súbojoch a silný je aj vo výstavbe útokov a tiež v zakončení. Je pilierom slovenskej reprezentácie do 17 rokov,“ skonštatoval športový riaditeľ mládeže Krisztián Németh.