Aktuality

Superhviezdy zajtrajška v MOL Aréne

Superhviezdy zajtrajška v MOL Aréne

A-TÍM
|
Aktuality
| št 13.6.2024, Nagy Krisztián
article_banner
article_banner
article_banner

Dunajská Streda bude jedným z dejísk budúcoročných majstrovstiev Európy do 21 rokov.

Od 11. do 28. júna 2025 sa na Slovensku uskutočnia Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov. Jedným z ôsmych dejísk turnaja bude aj dunajskostredská MOL Aréna.

Vo štvrtok 13. júna 2024 sa na mestskom úrade stretli zástupcovia mesta Dunajská Streda a organizačného výboru pre ME U21. Predmetom rokovania boli najdôležitejšie aspekty organizácie stretnutí v našom meste. Konkrétne sa riešili najmä otázky mobility, bezpečnosti či propagácie turnaja.

V MOL Aréne sa uskutočnia štyri stretnutia, tri v rámci skupinovej fázy (štvrtok 12. júna 2025, nedeľa 15. júna a streda 18. júna) a jedno štvrťfinále (nedeľa 22. júna). O tom, ktoré tímy nastúpia na našom štadióne, rozhodne žreb skupín 3. decembra 2024 v Bratislavskej Redute.

EURO U21 je vôbec najväčší futbalový turnaj, aký Slovensko vzhľadom na infraštruktúru môže organizovať. Dunajská Streda bola v júni 2022 dejiskom štyroch stretnutí majstrovstiev Európy do 19 rokov. Teraz teda uvidíme v našej aréne súboje hráčov, ktorí už patria medzi vychádzajúce hviezdy svetového futbalu a majú nakročené k tomu, aby sa stali superhviezdami budúcnosti.

STAŇTE SA DOBROVOĽNÍKOM!

Je tu jedinečná príležitosť stať sa súčasťou najväčšieho futbalového podujatia, aké kedy Slovensko hostilo. Organizačný výbor ME U21 spustil registráciu pre dobrovoľníkov na tomto prestížnom podujatí, ktorí tak môžu zažiť atmosféru medzinárodného futbalu a byť pri tom, keď sa píše história.

Záujemcovia o dobrovoľnícku činnosť sa môžu registrovať prostredníctvom oficiálnej webovej stránky podujatia v časti „Dobrovoľníci“: https://under21.futbalsfz.sk/dobrovolnici/

Dobrovoľníkom sa môže stať každý, kto dovŕši vek minimálne 16 rokov v čase konania turnaja a chce svojou pomocou prispieť k hladkému priebehu futbalového šampionátu.

Výhody dobrovoľníckej činnosti:

Staňte sa súčasťou niečoho väčšieho: Byť dobrovoľníkom na takomto významnom podujatí znamená byť súčasťou tímu, ktorý prispieva k úspešnému priebehu športového sviatku. Je to šanca byť pri tom, keď sa ukazujú a predvádzajú mladé futbalové talenty s vedomím, že aj vy ste dopomohli k tomuto úspechu.

Získajte nezabudnuteľné skúsenosti: Ako dobrovoľníci budete mať možnosť nahliadnuť do zákulisia medzinárodného podujatia, spoznať nové spôsoby v organizácii veľkých podujatí, čo môže byť prínosné pre váš ďalší športový a osobný rozvoj.

Nadviažte nové kontakty: Práca v tíme s ďalšími dobrovoľníkmi a kontakt s ostatnými profesionálmi z futbalového prostredia môže priniesť nové priateľstvá a cenné kontakty, či otvoriť dvere k novým príležitostiam v oblasti športu, ale aj mimo neho.

Podporte športovú komunitu: Dobrovoľníctvo poskytuje možnosť prispieť k úspešnému priebehu podujatia a podporiť rozvoj športu na Slovensku. Je to možnosť ukázať, že športová komunita je silná a súdržná.

Zažite atmosféru futbalového šampionátu: Je to príležitosť byť na miestach, kde sa odohrávajú tie najvzrušujúcejšie momenty turnaja a zažiť atmosféru na štadióne počas znenia výkrikov radosti zo skórovaných gólov.

Benefitný systém: Pre našich dobrovoľníkov pripravujeme zaujímavý benefitný systém o ktorom Vás budeme čoskoro informovať.