Senica - DAC 5:1 (1:1)

|
| ut 23.10.2018, Vrábeľ Milan

Drsný koniec v Slovnaft Cupe! Po nezvládnutom druhom polčase a štyroch inkasovaných góloch v ňom sa lúčime s pohárovou súťažou už v osemfinále. Ďakujeme našim fanúšikom, že aj napriek prehre stáli pri nás.

Po poslednom ligovom stretnutí tréner Peter Hyballa posunul K. Vidu do stredu poľa, M. Vidu do obrany, kým nášho pravého defenzívneho hráča Špiriaka nahradil Tretiakov v útoku. Už vo štvrtej minúte Tretiakov vypálil z hranice pokutového územia a spravil dobre, po jeho krížnej strele sme išli do vedenia - 0:1. Hneď potom sme sa museli brániť, najprv Jedlička vychytal Zezinha z gólovej pozície, aby bleskurýchlo musel lapať aj Petshiho dorážku. V šiestej minúte zasa vypálil Azankpo, no fantastický Jedlička loptu opäť zachytil. V trinástej minúte si Bayo zasekol loptu popri brániacom obrancovi, aby ju následne umiestnil k ľavej žrdi, Taborda bol pozorný. V dvadsiatej minúte si našli zaujímavú palebnú pozíciu Bayo aj Kalmár, strelu priamo do stredu brány však domáci gólman pokryl. O štyri minúty sa k priamemu kopu z nebezpečnej vzdialenosti dostal Kalmár, loptou opečiatkoval pravú žrď. V 27. minúte Bayo stratil loptu na útočnej polovici, z čoho sa domáci pustili do rýchlej kontry, najprv sa Petshi zbavil Huka, aby našiel voľného Castañedu, ten už hlavou nemal problém prekonať nášho gólmana - 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa vyrovnala aj hra na ihrisku. Až v 40. minúte sa Bayo po Davisovom centri dostal do fantastickej gólovej príležitosti, loptu však asi z piatich metrov, no z náročnej pozície poslal nad. Revanšovať sa mohol o minútu neskôr, jeho tvrdý pokus však Taborda pokryl. Neplatilo ani do tretice všetko dobré, keď Herc vysunul Baya v 43. minúte do samostatného nájazdu, lopta skončila tesne vedľa. Keď sa neujala ani Tretiakova stečovaná strela o minútu neskôr, tak sa obe mužstvá museli uspokojiť len zmierlivou remízou po prvom polčase.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Už v 47. minúte sme sa znovu mohli ujať vedenia, K. Vida rovno naservíroval loptu na Tretiakovovu hlavu, ktorý v tutovke nebol dostatočne dôrazný. O päť minút po priamom kope dorážal Herc, domáci gólman loptu vyrazil. Od 55. minúty sa dostali do obrovských problémov, z ktorých sme sa nevyhrabali. Po centri z ľavej strany sme nechali absolútne osamoteného Derettiho, ktorý sa nemohol mýliť - 2:1. O necelú minútu domáci získali loptu a po dlhom nákope Azankpo ušiel našej obrane a zoči-voči brankárovi nemal problém - 3:1. Po hodine hry sa Bayo mohol dostať k dorážke po centri z ľavého krídla, k lopte mu však chýbal krok. V 66. minúte prišiel ďalší tvrdý zásah do našej brány, Zezinho našiel z priameho kopu nabiehajúceho Kaya, ktorý hlavičkou bez problémov poslal loptu za Jedličkov chrbát - 4:1. V 71. minúte sa zopakovala situácia, keď Bayo po Davisovom centri v dobrej pozícii luftoval. Pri nepriaznivo sa vyvíjajúcom stretnutí treba oceniť obrovskú bojovnosť Záhumenského, ktorý chcel stále spraviť niečo so zápasom. V 81. minúte prišli posledná bodka v našom debakli, Castañeda si pred pokutovým územím našiel palebnú pozíciu, napriahol a trafil sa výborne, lopta letiaca k ľavému vinkľu bola nad sily nášho gólmana - 5:1. O tri minúty pálil Herc, no mimo troch žrdí. Neúspešne skončil aj Bednár po ďalšom snažení sa Záhumenského, a tak sa dnešný zápas skončil drsnou prehrou a vyradením zo Slovnaft Cupu.

Osemfinále Slovenského pohára sme absolútne nezvládli, čo nás stálo postup do ďalšej fázy. V rýchlom slede sa však musíme sústrediť na ligu. V sobotu 27. októbra o 17:00 zavítame na ďaleký východ, kde sa stretneme s Michalovcami.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem trénerovi Senice zagratulovať k víťazstvu, pretože sme prehrali absolútne zaslúžene 5:1. Začiatok bol z našej strany veľmi dobrý, no potom sme ho nezvládli. Už pred zápasom som mal čudné pocity. V utorok hrať pred prázdnym štadiónom, keď mužstvo stále vyhráva. Necítil som z môjho mužstva očakávanie, napätie, odhodlanie. Necítil som túžbu vyhrať. Po našom úvodnom góle mala Senica dve dobré kontry. V rozostavení 4-3-3 neustále hrozila nebezpečnými protiútokmi, občas až riskom. Vyrovnávajúci gól predchádzala chyba útočníka. Chceli sme potom viac hrať na ľavej strane na Davisa a Tretiakova, no nešlo nám to lepšie. Domáci mali pri každom centri kvalitu, strielali góly, kým my sme nemali svoj deň. Sme mimo pohára a zaslúžene sme prehrali 5:1. Teraz sa však musíme zamerať na Michalovce. Po sobote sme oslavovali, kým dnes sme museli stráviť vysokú prehru. Nemôžeme teraz plakať, ale bojovať ďalej. Spolu vyhrávame a spolu prehrávame.“

Frederico Ricardo, Senica: „Taký je futbal. Pri mne sedí rovnaký tréner a hralo proti nám rovnaké mužstvo ako pred pár týždňami. Občas je to vo futbale tak. Hostia sa z prvej strely ujali vedenia, kým my sme sa snažili vyrovnať. Do polčasu bolo 1:1, čo je pre nás priateľný výsledok. Do druhého polčasu sme vstúpili s úmyslom byť kompaktní a dať z protiútoku gól na 2:1. Stalo sa však niečo iné, dali sme gólov viac a je to pre nás aj zadosťučinenie za minulú, pre mňa nespravodlivú prehru. Verím, že nás tento zápas nakopne a najbližšie sa rovnako budeme vedieť sústrediť na Sereď.“

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 5:1 (1:1)

Slovnaft Cup, osemfinále, 22.10.2018, 19.00 h

Góly: 4. Tretiakov 0:1, 27. Castañeda 1:1, 55. Deretii 2:1, 56. Azankpo 3:1, 66. Kay 4:1, 81. Castañeda 5:1

Rozhodovali: Chmura - Chládek, Jekkel, 484 divákov

ŽK: 35. Ségbé - 59. Kalmár, 65. Huk

DAC: Jedlička - M. Vida, Šatka, Huk, Davis (72. Bilenkyi) - K. Vida, Herc, Kalmár (84. Bednár) - Divković (67. Záhumenský), Bayo, Tretiakov

Senica: Taborda - Kotula, Kay, Dias, Asmah (78. Nirennold) - Otrísal - Zezinho, Petshi (85. Solano) - Castañeda, Azankpo, Deretti (82. Kováč)

Strely: na bránu 8:9, mimo 3:10