Púchov - DAC 2:5 (0:1)

|
Aktuality
| st 8.8.2018, Vrábeľ Milan

Sedemgólová prestrelka v druhom kole Slovnaft Cupu. Po bojoch v Európskej lige, úspešnom ťažení vo Fortuna lige, sme aj do Slovenského pohára vstúpili úspešne. Proti oduševnene hrajúcim domácim svietil po hodine nerozhodný výsledok, lenže záverečná tretina patrila nám. Vyčerpaného súpera sme prevýšili a zvíťazili nad ním trojgólovým rozdielom.

Z ligovej základnej jedenástky nastúpili do Slovenského pohára len dvaja rovnakí hráči – Jedlička a M. Vida. Novicov v úvodnej zostave proti Púchovu bolo teda deväť: Špririak, Koné, Záhumenský, Davis, Ljubičić, Aluku, Divković, Almási a premiéru si za náš dres odkrútila naša čerstvá posila – Baumgartner. Po úvodnom centri domáceho Kosorína prevzal iniciatívu v zápase DAC. V ôsmej minúte sme po faule na Divkovića získali penaltu. Loptu si na biely bod postavil Davis, poslal ju k ľavej žrdi, kým domáci gólman kryl druhú stranu - 0:1. V osemnástej minúte doletel Špiriakov center až k Almásimu, ten z gólovej pozície bránu netrafil. V 22. minúte Davis vysunul kolmicou do šestnástky Divkovića, ktorý však bol pri strele z ostrého uhla vychytaný. O tri minúty si naša obrana nepokryla Sibandu, ten z dobrej pozície z vnútra šestnástky netrafil loptu ideálne. V 42. minúte našiel Špiriak v pokutovom území Almásiho hlavu, náš dlhý útočník loptu nedokázal umiestniť. V závere úvodnej polovice hry Jedlička podbehol loptu pri rohovom kope, dostala sa až ku Kosorínovi, ktorý ponúknutú príležitosť nechcene zahodil. V prvom polčase sa náš celok, ako favorit, ukázal lepšie, no domáci predviedli obrovskú bojovnosť s odkazom, že sa musíme mať na pozore.

Druhé dejstvo pokračovalo v nastolenom trende, s našou prevahou, no s nebezpečnými a motivovanými Púchovčanmi. Už v 53. minúte si domáci vypracovali šancu stretnutia, do samostatného nájazdu na hranici ofsajdu bol vysunutý Kosorín, ktorý svoju obrovskú príležitosť premárnil strelou tesne vedľa žrdi. O tri minúty už mohol zvýšiť náskok K. Vida, hlavičkoval nad a rovnako skončil neskôr aj Almási. Studenú sprchu a nepríjemné prekvapenie dostalo naše mužstvo po hodine hry, kedy Brezničan našiel v pokutovom území perfektne postaveného Kvaššaya, ktorý z prvej prekvapil obranu aj nášho gólmana - 1:1. O šesť minút mohol dostať Brezničan do šokujúceho vedenia Púchov, kedy po rohovom kope najvyššie vyskočil v pokutovom území, prekonal aj Jedličku, no na bránkovej čiare ho zastúpil K. Vida. Nevyužitú príležitosť sme kruto potrestali, po bojoch v šestnástke sa lopta odrazila k Šatkovi, ktorý z prvej trafil odkrytú bránu - 1:2. V 69. minúte sme sa prvýkrát dostali do dvojgólového vedenie, po centri M. Vidu sa do lopty v šestnástke oprel Almási, ktorý nedal Pilnému žiadnu šancu v bráne - 1:3. V 73. minúte sa nás pokúsil prekvapiť Turza, no nemieril presne, opačný prípad nastal o päť minút, kde K. Vidovu umiestnenú strelu šikovne vyrazil domáci gólman. Značne vyčerpanému mužstvu sme z následného rohového kopu strelili štvrtý gól, Divkovićov z rohového kopu našiel nikým nekrytého Ljubičića a ten už musel loptu len doviesť do brány - 1:4. Naše útočné chúťky nekončili, a tak v 83. minúte letel center opäť od Divkovića, lenže teraz z ľavého krídla, ďalší nepokrytý Šatka strelil podobný gól ako predtým Ljubičić - 1:5. Naše mužstvo sa nechcelo zastaviť, Bajić rovno po rozohraní súpera získal loptu, pustil sa na Pilného bránu a jeho pokus bol zachytený až v poslednej chvíli. Dve minúty pred koncom spečatil definitívny výsledok D. Pilný, ktorého nechala naša obrana zoči-voči Jedličkovi, čím stanovil na konečných 2:5.

Trojgólový rozdiel, zaslúžené víťazstvo a postup do 3. kola Slovnaft Cupu, o ktorý sme sa opäť mohli podeliť s približne 50 úžasnými fanúšikmi. Po zápasoch Európskej ligy, úvode Fortuna ligy, máme za sebou už aj stretnutie Slovnaft Cupu. Opäť sa však v pokračujúcich anglických týždňoch musíme preladiť na ligu, kde v sezóne premiérovo v sobotu odohráme domáci ligový zápas proti Ružomberku, ktorý privítame 11. augusta o 19:00.

MŠK PÚCHOV - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:5 (0:1)

Slovnaft Cup, 2. kolo, 08.08.2018, 17.00 h

Góly: 8. Davis (11m) 0:1, Kvaššay 1:1, 67. Šatka 1:2, 69. Almási 1:3, 79. Ljubičić 1:4, 83. Šatka 1:5, 88. Pilný 2:5

Rozhodovali: Pavlík - Borsányi, Galo, 1250 divákov

ŽK: 38. Vanák, 43. Brezničan, 84. Riška

DAC: Jedlička - Špiriak, Koné (55. Šatka), Záhumenský, Davis - M. Vida (81. Bajić), Ljubičić, Baumgartner (63. K. Vida) - Aluku - Divković, Almási

Púchov: P. Pilný - Rosina (46. Ozimný), Riška, Brezničan, Vanák - Pilát - Kosorín, Kvaššay (70. Turza), Sibanda, Kopiš (57. Krčula) - D. Pilný