Aktuality

Prvá zimná posila: Ivan Dolček

Prvá zimná posila: Ivan Dolček

A-TÍM
|
Aktuality
| ne 21.1.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dvadsaťtriročný chorvátsky krídelník Ivan Dolček k nám prestupuje z Hajduku Split.

Prvá posila v novom roku 2024 je tu: 23-ročný chorvátsky krídelník Ivan Dolček k nám prichádza na prestup z Hajduku Split. Jeho kontrakt s DAC-om platí do 30. júna 2027 a podpísaný bude po úspešných lekárskych testoch.

Ivan Dolček (nar. 24. apríla 2000) sa narodil v Koprivnici, no pochádza z obce Podravske Sesvete, ležiacej na chorvátsko-maďarskom pohraničí, kde robil prvé futbalové kroky. V deviatich prešiel do NK Granicar Djurdjevac a tam si ho všimli skauti Dinama Záhreb. Od 11 do 15 rokov bol hráčom Dinama, posledný polrok strávil na hosťovaní v HNK Šibenik. Dorastenecké roky strávil v Slavene Belupo, odkiaľ v júli 2019 prestúpil do Hajduku Split. V prvom súťažnom zápase za Hajduk skóroval do siete maltského Gzira United v kvalifikácii Európskej ligy, svoj prvý ligový gól dosiahol pri druhom ligovom štarte (proti NK Varaždin). Na jar 2022 hosťoval vo Famalicau, v portugalskej prvej lige nastúpil deväťkrát. Predošlú sezónu odohral za Šibenik, pred aktuálnym ročníkom sa vrátil do Hajduku. Celkovo si v chorvátskej najvyššej súťaži pripísal 98 štartov a 6 gólov.

Ofenzívny ľavák je bývalým mládežníckym reprezentantom Chorvátska, šachovnicový dres si obliekal vo všetkých vekových kategóriách od U18 až po U23. U nás bude nastupovať s číslom 9.

Ako sme avizovali, jednou z priorít tohto prestupového okna je priviesť kvalitných hráčov do krídelných pozícií. Ivan patrí medzi hráčov, ktorých sledujeme už dlhšiu dobu, prináša so sebou množstvo skúseností. Sme radi, že náš káder posilnil krídelník s takouto typológiou, ktorý je rýchly a má dobré fyzické parametre. Prajeme mu veľa šťastia v žlto-modrom,“ privítal hráča v našom klube výkonný riaditeľ Jan Van Daele.

Ivan, vitaj v DAC a nech sa darí!

article_bannerarticle_banner