Aktuality

Pred prípravným zápasom DAC 1904 - ETO FC Győr

Pred prípravným zápasom DAC 1904 - ETO FC Győr

A-TÍM
|
Aktuality
| st 10.7.2024, Kiss Balázs, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

V treťom stretnutí letnej prípravy nastúpime proti nováčikovi maďarskej najvyššej súťaže. Zápas sa začne v piatok o 10:00 hod.

Náš tím vo svojom prvom prípravnom zápase dosiahol remízu 0:0 na pôde tradičného futbalového celku Austrie Viedeň, následne doma utrpel prehru 1:4 s českým druholigovým MFK Vyškov. Oba zápasy sa hrali v úmornej horúčave a podľa predpovedí by malo počasie zostať rovnaké aj na nadchádzajúci súboj proti ETO FC Győr.

Zverenci Xisca Muñoza sa pripravujú na 90-minútové stretnutie. Španielsky tréner minulú sobotu postavil proti Vyškovu až 21 hráčov. V tomto zápase Máté Tuboly krásnym gólom po autovom vhadzovaní dostal náš tím do vedenia, ale zvyšok zápasu sa už nevyvíjal podľa našich predstáv. Tréner po odpískaní stretnutia sľúbil, že budeme pokračovať v tvrdej práci, aby sme proti Győru mali dôvod na radosť.

Zeleno-biely tím, ktorý po deviatich rokoch postúpil do najvyššej súťaže NB1, nám nie je neznámy, keďže máme rovnakého majiteľa a s Győrom máme vynikajúcu spoluprácu aj po športovo-odbornej stránke. Na lavičke ETO sedí Balázs Borbély, ktorý v predchádzajúcej sezóne pracoval ako asistent Xisca Muňoza v DAC, v novej sezóne však už bude mať možnosť viesť tím z brehu Ráby v najvyššej súťaži. Náš piatkový súper vyhral všetky tri doterajšie prípravné zápasy. Žilinu aj budapeštiansky Honvéd zdolali rovnako 3:0 a Šamorín v pomere 3:1.

Viacerí naši hráči majú väzby na Győr, ako napríklad Milan Vitális, Márk Csinger, Máté Tuboly či Levente Bősze, s ktorým náš klub tento týždeň podpísal profesionálnu zmluvu do leta 2027. Len 15-ročný útočný stredopoliar si osvojil základné prvky futbalu v Győri, ale už štyri roky je kľúčovým hráčom našej akadémie.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - ETO FC Győr sa začne v piatok 12. júla 2024 o 10:00 hod. v Akadémii MOL.

Informácia pre fanúšikov

Stretnutie sa uskutoční na ihrisku MOL Akadémie s prírodným povrchom číslo 1 a vstup je voľný.

Parkovanie: fanúšikov žiadame, aby zaparkovali svoje vozidlá pozdĺž Viedenskej cesty. Prosíme Vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov.

Vstup je možný cez závoru hlavného vchodu. Brány sa otvárajú 30 minút pred začiatkom zápasu (od 9:30 hod.).

Na celom území Akadémie je zakázané fajčiť, požívať alkoholické nápoje a konzumovať tekvicové jadierka.

Zápas môžete sledovať naživo aj na našom oficiálnom kanáli YouTube a profile na Facebooku.