Pred prípravným stretnutím ETO FC Győr - DAC 1904

|
Preview
| pi 11.10.2024, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor

Októbrovú reprezentačnú prestávku nám spestrí prípravné stretnutie na štadióne Győru. Hrá sa v sobotu o 11.00 h, vstup je voľný.

Po piatich týždňoch si DAC opäť zmeria sily s maďarským prvoligistom z Győru, ktorému po ôsmych kolách NBI patrí 9. priečka so ziskom 8 bodov.

Hrá sa v sobotu 12. októbra 2024 o 11.00 h na štadióne súpera ETO Park, vstup je voľný.

Z kádra Xisca Muňoza odišlo do svojich reprezentácií sedem hráčov - Andzouana, Herc, Ramadan, Bajo, Vitális, Csinger a Bősze.

„Jedna z úloh klubu je pripraviť hráčov akadémie pre potreby A-mužstva. Oni sú budúcnosť DAC-u a zápas proti Győru je vhodnou príležitosťou vidieť ich v akcii. Okrem toho potrebujeme hráčov áčka udržať v zápasovom rytme a šancu dostanú aj tí, ktorí v lige nastupujú menej. Zoznam chýbajúcich je dlhý, ale zápas je vždy lepší ako tréning. Tešíme sa na pekný štadión a dobrý zápas,“ vyhlásil tréner Xisco Muňoz.

Okrem spomenutej sedmičky reprezentantov budú pre väčšie či menšie zranenia či zdravotné problémy absentovať aj Dimun, Redzic, Száraz, Brunetti, Gruszkowski a Balogh.

S Győrom to bude už náš tretí tohtoročný vzájomný zápas. V júli, počas letnej prípravy, vyhral DAC 2:1 (góly Redzic, Bősze - Bumba), v septembrovej reprezentačnej prestávke sme zverencov Balázsa Borbélya porazili 4:1 (Trusa 2, Ramadan, Mendez - Kaša). V oboch prípadoch sa hralo v MOL Akadémii.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú o 10.15 h, vstup je voľný. Otvorená bude len brána od Hotela; k dispozícii budú dolné sektory hlavnej tribúny.

Svoje vozidlá môžete zaparkovať na veľkom parkovisku pri nákupnom centre ETO Park. Priamo v areáli štadióna bude pre fanúšikov otvorený bufet. Prosíme vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov.