Preview

Pred prípravným stretnutím Austria Viedeň - DAC 1904

Pred prípravným stretnutím Austria Viedeň - DAC 1904

A-TÍM
|
Preview
| št 25.1.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V druhom zápase zimnej prípravy nastúpime na štadióne ôsmeho tímu rakúskej ligy. Hrá sa v piatok o 15.00 h.

Zimná príprava nášho mužstva, ktorá odštartovala 8. januára, sa prehupla do svojej druhej polovice a rovnako na tom budeme aj z pohľadu zápasov, ktoré do štartu ligy absolvujeme. Zo štyroch plánovaných totiž zajtra poobede odohráme druhý v poradí a opäť v ňom nastúpime proti rakúskemu súperovi.

Minulú sobotu DAC v MOL Akadémii porazil TSV Hartberg 1:0, o čom rozhodol gól Estónca Olivera Jürgensa. Po štvrtom tíme rakúskej Bundesligy nás tentoraz vyzvú fialoví z Viedne, ktorí zimujú na ôsmej priečke.

Pre Austriu Viedeň to bude generálka pred štartom jari. O týždeň v piatok ju totiž čaká štvrťfinále pohára v Grazi proti Sturmu. Všetky dôležité informácie o našom zajtrajšom súperovi si môžete prečítať tu.

„Očakávam najťažší zápas v rámci prípravy, v ktorom sa chceme zamerať na veci, ktoré nacvičujeme. Hráči pracujú výborne v tréningoch a to isté budeme od nich požadovať aj zajtra proti Austrii. Máme za sebou spoločne päť stretnutí, z nich štyri sme zvládli s čistým štítom. V defenzíve sme teda spravili pokrok a to isté potrebujeme dosiahnuť aj v ofenzívnej fáze. Chceme vidieť v zápase automatizmy z tréningov, takisto kompaktnosť a rovnováhu, viac pozornosti pri štandardných situáciách vzadu a väčšiu údernosť vpredu,“ prezradil svoje očakávania tréner Xisco Muňoz, ktorý aj do súboja s Austriou pošle niekoľko mladých hráčov.

„Zranenie a choroba nepustia do hry Goureho, Csingera, Redzica, Veselovského a Gavrića. Ten už trénuje s mužstvom, no potrebuje ešte pár týždňov na plnohodnotný návrat. Otázny je štart Krivokapića pre problémy s členkom. Jürgensovi sa skončila skúška, vrátil sa do Újpestu a vedenie klubu rokuje o jeho prestupe. Chlapci z projektu minulý týždeň príjemne prekvapili, za čo patrí pochvala trénerom v akadémii. Zajtra s nami pôjdu Zemko, Žiga, Angyal, Vidnyánszky a Kucman,“ doplnil kouč DAC-u.

Ako je známe, Ammar Ramadan reprezentuje Sýriu na Ázijskom pohári. Filip Kaša a Aleš Čermák sa krátko po zápase s Hartbergom opäť zapojili do tréningového procesu, ktorého súčasťou sú naďalej aj Nathan zo Šamorína a Krisztián Keresztes z Győru.

Prípravné stretnutie Austria Viedeň DAC 1904 má výkop v piatok 26. januára 2024 o 15.00 h. Hrá sa na hlavnom štadióne súpera Generali-Arena, po rozhodnutí domáceho klubu bez divákov aj bez živého prenosu.

article_bannerarticle_banner