Preview

Pred pohárovým stretnutím Horné Saliby - DAC 1904

Pred pohárovým stretnutím Horné Saliby - DAC 1904

A-TÍM
|
Preview
| ut 26.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

V stredu o 15.30 h nastúpi DAC v 3. kole Slovnaft Cupu na pôde účastníka VI. ligy TJ Horné Saliby.

oncom augusta, v 2. kole, začala púť DAC-u domácou pohárovou súťažou na ihrisku štvrtoligového Gabčíkova. Proti súperovi z okresu sme zaznamenali pohodlné víťazstvo 5:1 (gól: Ramadan 3, Trusa, Isakov vlastný - Nikulin).

Ani v 3. kole nemusíme cestovať ďaleko, žreb nás totiž spojil s účastníkom VI. ligy TJ Horné Saliby. V obci s vyše tritisíc obyvateľmi, ležiacom neďaleko Galanty, v tomto roku oslavujú 90. výročie založenia klubu, zajtrajší duel sa teda bude niesť v duchu tohto jubilea. K oslavám a „zápasu storočia“ prispeje aj DAC, po konečnom hvizde sa totiž uskutoční autogramiáda s našimi hráčmi.

Mužstvo 33-ročného trénera Patrika Johancsika, ktorý v sezóne 2012/13 nastúpil za DAC v 20 stretnutiach II. ligy, v pohári už dvakrát prekvapilo. Predtým ešte stihlo v predkole vyradiť ďalšieho účastníka VI. ligy, Topoľníky (doma 3:1). V 1. kole Horné Saliby spôsobili šok treťoligovým Veľkým Ludinciam, keď po bezgólovej remíze postúpili na jedenástky. V 2. kole im padlo za obeť Štúrovo, ktoré hrá V. ligu. Aj tento súboj skončil remízou (1:1) a domáci opäť lepšie zvládli penaltový rozstrel.

V ligovej súťaži patrí Horným Salibám po 8. kole štvrtá priečka, s trojbodovým odstupom za vedúcim Veľkým Blahovom.

Pre DAC bude mať zajtrajší zápas poradové číslo 43 v Slovnaft Cupe od zavedenia terajšieho modelu (od sezóny 2014/15), z toho 36. raz nastúpime vonku. „Pre nás je pohár veľmi dôležitý, preto potrebujeme ísť naplno a nič nepodceniť. Cieľom je ukázať rozdiel v rýchlosti a kvalite a, samozrejme, postúpiť,“ zhrnul do dvoch viet svoje predzápasové očakávania tréner Adrian Guľa.

V úvodných pohárových kolách je bežná rotácia v tíme. „Do úvahy musíme brať zdravotnú stránku, pretože Goure hral v Skalici so sebazaprením a aj Kaša mal v závere zdravotný problém. Od toho závisí, kto bude štartovať a kto dohrávať. Takisto platí, že chceme dať priestor hráčom, ktorí vypadli zo základnej zostavy, aj pre zdravotné problémy, ako Ramadan či Herc. Chceme dať priestor chalanom, ktorí tvrdo pracujú a čakajú na šancu ukázať sa. Verím, že budeme silno motivovaní, tímoví, rýchli a jednoznačne postúpime, aby sme vzápätí mohli nasmerovať našu koncentráciu na derby s Trnavou,“ dodal kouč DAC-u.

Stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu TJ Horné Saliby - DAC 1904 začína v stredu 27. septembra 2023 o 15.30 h, rozhodujú Choreň - Borsányi, Juhos.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Horných Salíb vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Okrem toho si môžete stretnutie pozrieť aj v živom prenose na Niké TV.

Postupujúcemu zo zajtrajšieho zápasu pridelí súpera pre 4. kolo žreb, v ktorom už neplatí územné rozdelenie východ - západ, avšak mužstvá Niké ligy zostávajú nasadené. Oficiálny hrací čas 4. kola je streda 25. októbra o 14.00 h.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu a pol pred zápasom, t.j. o 14.00 h. Pre fanúšikov DAC-u je vyčlenený samostatný hosťujúci sektor, vstupenky sú naďalej v predaji. Ich predpredaj v DAC store končí v stredu o 12.00 h a pokračovať bude priamo na štadióne v Horných Salibách.

Parkovanie pre našich fanúšikov bude vyhradené na tréningovej ploche v areáli štadióna (P2 na mapke nižšie). Vjazd je zo Športovej ulice. Prosíme vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov. Priamo v areáli štadióna bude pre fanúšikov otvorených viacero bufetov.

article_bannerarticle_banner