Aktuality

Poďme spolu na DAC - z Čenkoviec!

Poďme spolu na DAC - z Čenkoviec!

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 3.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Prví návštevníci v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“ v aktuálnej sezóne k nám zavítajú z Čenkoviec.

Víkendové stretnutie DAC-Podbrezová (nedeľa 8. októbra 2023 o 17.30 h) bude prvým v aktuálnej sezóne, na ktorom privítame v MOL Aréne mladých návštevníkov v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“.

Ten sme spustili na jar 2017 a do roku 2019 priniesol nezabudnuteľné zážitky stovkám detí zo širšieho regiónu. Po vyše dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sme projekt pred rokom opätovne spustili a teraz - po letných prázdninách a dvoch rizikových derby stretnutiach - sme znova tu a tešíme sa na návštevu školákov v MOL Aréne.

Na víkendové stretnutie pricestujú žiaci Základnej školy s materskou školou Józsefa Bódisa v VJM v Čenkovciach. V prihláške uviedli, že počtom detí patria medzi najmenšie organizácie v našom okrese, ale aj tak sa medzi nimi nájdu futbalisti či futbaloví fanúšikovia. Niekoľkí z nich už navštívili náš štadión, väčšine sa však ešte nikdy nenaskytla možnosť vidieť hráčov DAC-u v akcii. Už počas tohto víkendu sa to ale zmení a budú si môcť pozrieť naživo zápas v MOL Aréne.

Deti sa zároveň môžu tešiť na návštevu hráčov DAC-u priamo v ich škole, kam zavítame ešte v priebehu tohto týždňa.

Zaregistrovali sme aj ďalšie prihlášky, všetkým záujemcom ďakujeme. Projekt bude pokračovať pri príležitosti ďalšieho domáceho stretnutia proti Michalovciam v sobotu 28. októbra 2023. Sledujte náš web pre informácie ohľadom registrácie!

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény. Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia autobusu, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu.

DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:
- vyzdvihnutie žiakov v mieste školy/organizácie (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)
- doprava na zápas autobusom
- odovzdanie suvenírov
- návšteva zápasu DAC
- stretnutie a fotenie s hráčmi DAC
- návrat autobusom po zápase

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!