Aktuality

Pape Cheikh Diop hráčom DAC-u!

Pape Cheikh Diop hráčom DAC-u!

A-TÍM
|
Aktuality
| st 6.3.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Senegalský stredopoliar so skúsenosťami zo španielskej a francúzskej najvyššej súťaže podpísal zmluvu do konca sezóny s opciou.

Pape Cheikh Diop je najnovším členom kádra DAC. Skúsený, 26-ročný stredopoliar podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny, pričom dohoda obsahuje aj opciu na ďalšie dva roky. Prichádza ako voľný hráč, pre ktorých platí možnosť prestupovať do 15. marca.

Pape Cheikh Diop Gueye (nar. 8. augusta 1997) sa narodil v Senegale, ale vyrastal v Španielsku, krajine svojho otca. Po začiatkoch v menších kluboch CI Amistad a Atlético Coruňa Montaňeros CF prešiel začiatkom roka 2013 do akadémie Celty Vigo. V mládežníckych kategóriách reprezentoval Španielsko, s výberom U19 sa stal v lete 2015 majstrom Európy. Počas finálového turnaja mal len 17 rokov, no zasiahol do štyroch z piatich zápasov. Medzi dospelými sa rozhodol reprezentovať Senegal, v rokoch 2020 a 2021 nastúpil v troch stretnutiach.

V auguste 2017 ho za 10 miliónov EUR kúpil Olympique Lyon. Počas ďalších piatich rokov si v rámci hosťovania zahral aj za Celtu a Dijon. V lete 2022 prestúpil do Arisu Solún, jar 2023 strávil v Elche a uplynulú jeseň bol v Katare, kde však z administratívnych dôvodov nehrával.

V najvyššej španielskej, francúzskej a gréckej lige nazbieral takmer stovku štartov, v drese Lyonu sa v ročníku 2018/19 predstavil v Lige majstrov, nastúpil aj proti Manchestru City či Barcelone.

„Vlani ma tréner Tintín Márquez zavolal do Kataru, kde trénoval prvoligový Al-Wakrah. Tamojšia federácia mi nedala povolenie hrať a keď Márqueza v decembri vymenovali za trénera katarskej reprezentácie, začal som premýšľať o novom pôsobisku. Ozval sa mi Xisco Muňoz a ja som sa rozhodol pre DAC. Je to klub s veľkými ambíciami a kvalitným kádrom, verím, že mu dokážem pomôcť pri dosiahnutí stanovených cieľov. Môj cieľ je ukázať, že som späť a že dokážem hrať znova na tej úrovni, ako v minulosti. Myslím si, že sa zo mňa stal zrelý futbalista, ktorý sa snaží pomáhať spoluhráčom a mužstvu zlepšovať sa každým dňom a každým zápasom,“ vyhlásil po podpise zmluvy Pape Cheikh Diop, čerstvý majiteľ dresu číslo 5.

„Pape prichádza ako voľný hráč. Potrebujeme výrazne zlepšiť niekoľko prvkov našej hry, vrátane výstavby útoku cez stred poľa a schopnosti podržať loptu, aby sme v zápasoch viac dominovali a hrali vyššie v poli. Veríme, že Pape nám svojimi schopnosťami dokáže pomôcť. Našu spoluprácu v lete vyhodnotíme, keďže sme na hráča získali aj dvojročnú opciu. Pape v minulosti nastupoval na viacerých postoch v strede zálohy, vďaka čomu prináša ďalšie možnosti pri skladbe tímu. Vítam ho v DAC a prajem mu veľa šťastia,“ podotkol výkonný riaditeľ klubu Jan Van Daele.

article_bannerarticle_banner