Aktuality

Oliver Jürgens hráčom DAC-u

Oliver Jürgens hráčom DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 30.1.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Estónsky reprezentačný útočník k nám prichádza na prestup z Újpestu.

Oliver Jürgens je druhou zimnou posilou DAC-u! Dvadsaťročný estónsky reprezentačný útočník, ktorý v rámci skúšky odohral v našom drese prípravný duel proti Hartbergu a strelil v ňom víťazný gól, sa dohodol na kontrakte do konca sezóny 2026/27.

Rodák z Tallinu (nar. 10. mája 2003) nastupuje na viacerých postoch v rámci ofenzívy, okrem hrotu aj na krídle či ako sekundárny útočník. Po pôsobení v miestnych kluboch FC Ajax Lasnamäe, Levadia Tallin, Kalev Tallin, Harju JK, Volga NN a Nomme Kalju FC sa v lete 2019 dostal do akadémie Hellasu Verona. Neskôr hrával aj v mládežníckych tímoch AS Rím, Interu Miláno a FC Torino. S Interom vyhral taliansku dorasteneckú ligu Primavera. V úvode aktuálneho ročníka prestúpil do Újpest FC. Čo sa týka individuálnych ocenení, v sezóne 2017/18 bol najlepším strelcom estónskej ligy do 17 rokov, o tri roky neskôr získal korunu strelca v talianskej lige U18. V ročníku 2019 (hrá sa systémom jar-jeseň) s rezervou Nomme Kalju vyhral tretiu ligu, k čomu prispel 28 strelenými gólmi.

Oliver Jürgens je členom reprezentačného áčka Estónska, v jeho drese zatiaľ odohral dva zápasy. Debutoval vlani v novembri v súboji kvalifikácie o postup na ME proti Rakúsku. V ďalšom zápase proti Švédsku nastúpil v základnej zostave.

„Týždeň na skúške sa mi veľmi páčil, po ňom som cítil, že chcem prestúpiť do DAC-u. Prvé dojmy sú výborné. Chcem pomôcť mužstvu dosiahnuť tie najvyššie méty. Viem, že ako ofenzívny hráč k tomu môžem prispieť najmä gólmi a asistenciami, o čo sa budem snažiť. Potrebujem nejaký čas na adaptáciu a zlepšenie súhry s novými spoluhráčmi, ale som maximálne motivovaný a odhodlaný dobrými výkonmi splatiť dôveru, ktorú mi klub prejavil,“ vyhlásil Oliver Jürgens, ktorý u nás bude nosiť dres číslo 14.

„Oliver pozitívne zaujal počas skúšky, vrátane prípravného zápasu proti Hartbergu. Je známy na európskej úrovni ako talentovaný hráč a sme radi, že sa nám podarilo dotiahnuť jeho prestup z Újpestu. Prajem mu veľa úspechov žlto-modrom,“ privítal prvého estónskeho hráča v dejinách DAC-u výkonný riaditeľ Jan Van Daele.

article_bannerarticle_banner