Rozhovor

Oliver Jürgens: Zaslúžený gól, zaslúžené víťazstvo

Oliver Jürgens: Zaslúžený gól, zaslúžené víťazstvo

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 11.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Atmosféra bola vynikajúca, ďakujeme každému, kto zavítal na štadión, sme vďační za podporu.“ Včerajší duel DAC-Skalica očami Olivera Jürgensa, jedného zo štvorice nováčikov, ktorí sa dostali na trávnik.

„Vypracovali sme si viacero gólových príležitostí, zaslúžili sme si streliť gól a vyhrať. Mali sme ťažší rozbeh, no od dvadsiatej minúty sme sa dostali do zápasu, mužstvo sa zlepšilo a zaslúžene sme získali tri body. Odvtedy som bol presvedčený, že šance prídu a keď aspoň jednu premeníme, určite zvíťazíme. Bolo to naše prvé stretnutie po zimnej prestávke, v mužstve je viacero nových hráčov vrátane mňa. Možno ešte nedokážem hrať dobre celých deväťdesiat minút, chce to viac času. Dôležité však je, že sme tento náročný zápas zvládli aj napriek tomu, že sme nehrali od prvej do poslednej minúty dobre. Z prvého zápasu si odnášam samé pozitívne skúsenosti,“ zhodnotil včerajší ligový duel DAC-Skalica (1:0) Oliver Jürgens, jeden zo štvorice našich nováčikov, ktorí sa dostali na trávnik. Pri svojej premiére hral do 78. minúty.

Útočník estónskej reprezentácie nastúpil tentoraz v strede poľa. „Dostal som od trénera trochu iné úlohy, ale bolo fajn, že som mal loptu častejšie na nohe. V prvom polčase som mal príležitosti na skórovanie, ale myslím si, že v ďalšom zápase predvediem ešte lepší výkon. Naďalej tvrdo trénujem a postupne zbieram skúsenosti na novej pozícii. Atmosféra bola vynikajúca, ďakujeme každému, kto zavítal na štadión, sme vďační za podporu. Veľmi som si užil pozitívnu atmosféru, ktorú fanúšikovia vytvorili,“ dodal 20-ročný futbalista, ktorý k nám prestúpil v januári z Újpestu.

article_bannerarticle_banner