Reportáž: DAC 1904 - Trnava 0:0

|
Zápas
| so 28.9.2024, Milan Vrábeľ

Krajské derby prinieslo ohromný boj na ihrisku aj na tribúnach, ale výsledkom je len zmierlivá bezgólová remíza. Proti defenzívne ladenej Trnave sme v značnej časti stretnutia dominovali a boli sme aj nebezpečnejší. Ani jednu z príležitostí sme však nepremenili, preto sa musíme uspokojiť aj s jedným bodom.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, v ktorom sme vyhrali nad Skalicou, spravil náš tréner tri zmeny v základnej zostave. Na lavičke začali Herc, Bassey aj Bősze a namiesto nich nastúpili Vitális, Andzouana a Redzic. Do súpera sme sa naplno pustili od úvodného hvizdu. V siedmej minúte sme si už aj vypracovali zaujímavú šancu. Náš prvý roh zahral Redzic nakrátko, no následne sa lopta dostala na bližšej žrdi k Mendezovi, ktorý z ostrého uhla prestrelil. Hra sa následne presunula prevažne medzi pokutové územia, čo sa však pri defenzívne ladenom Spartaku očakávalo. Ďalšia šanca prišla až v 22. minúte, kedy Andzouana dlhým centrom vysunul do nájazdu Trusu, ktorému však Frelih včasným vybehnutím dostatočne zmenšil strelecký uhol. O dve minúty Ramadan rozohral štandardku nakrátko na Vitálisa, ktorého ďalekonosná strela sa medzi tri žrde nezmestila. V pokračujúcej výbornej pasáži sa Ramadan ocitol v šestnástke v nebezpečnej pozícii, ale nesadla mu v nej dobre lopta na ľavačku. Duel sa po tejto príležitosti opäť presunul medzi pokutové územia, a preto sme ďalšiu väčšiu možnosť na gól nevideli. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou, ale predsa len sme o gól boli futbalovejší a nebezpečnejší.

Druhé dejstvo začalo bez zmien, opäť sme ho odštartovali aktívnejším prístupom, ale napriek tomu prvýkrát vážnejšie pohrozil Spartak. V 48. minúte napriahol Kratochvíl na hranici pokutového územia a jeho prudký pokus len tesne minul našu bránku. V 56. minúte sme zahodili doslova nemožné. Mendez poslal z ľavej strany prízemný center do šestnástky, kde Trusovi aj Andzouanovi trestuhodne nesadla lopta na nohu. Ujlaky ju preto dokázal vykopnúť z bránkovej čiary. Po hodine sme sa pustili do rýchlej kontry, na konci ktorej Trusa mieril k ľavej žrdi a tú si Frelih úspešne postrážil. V 68. minúte si Zeljković šikovne zasekol loptu, dostal sa do dobrej streleckej pozície, ale poslal ju tesne nad. Aj druhý polčas prebiehal vo veľkej miere medzi šestnástkami. Aj preto sme ďalšiu šancu videli až v 77. minúte, kedy Bajo poslal spoza šestnástky loptu asi meter nad. O tri minúty Vitális nádejným centrom zo štandardky hľadal Brunettiho a jemu chýbalo málo k nebezpečnej hlavičke. V 89. minúte sme po strate lopty a rýchlej kontre Trnavy mohli prísť o všetky body. K nebezpečnej strele sa dostal Ofori a gólu zabránilo až poriadne Popovićove natiahnutie sa. Dráma sa však neskončila. V šiestej nadstavenej minúte nám totiž chýbalo skutočne málo k víťaznému zásahu. Vybojovali sme si priamy kop s nesmierne nebezpečnej pozície, z ktorej Vitális namieril k pravej žrdi a tú si Frelih kvalitným zákrokom zvládol pokryť. Rozhodol, že sa dnes body delili.

Po druhej remíze v sezóne zostávame v nedokončenom 9. kole na 3. mieste. Ďakujeme fanúšikom, že ste nás počas celého stretnutia hnali dopredu. Po troch zápasoch mimo domácu pôdu sa druhýkrát v rade predstavíme v našej MOL Aréne, kde o týždeň v nedeľu 6. októbra o 18:00 privítame Žilinu.

Hodnotenie trénerov
Xisco Muñoz, DAC: „Z pohľadu výkonu sme z našej strany videli dobrý zápas. Kontrolovali sme ho a dominovali sme v ňom. Bolo evidentné, že z dvoch mužstiev dnes chcelo vyhrať len jedno. Držali sme viac loptu a kým súper mal veľa faulov, tak my sme mali veľa gólových príležitostí. Keď sa obzrieme za sebou, tak za posledných 21 dní sme v ani jednom neoddychovali. Za 15 dní sme odohrali 5 zápasov, a to je dosť. Napriek tomu sme túto sériu ukončili v dobrej kondícii a dátach a za to môžem chlapcom pogratulovať. To, čo sme očakávali, sa potvrdilo. Taký je však futbal. Nie vždy sa dá vyhrať, ale z pohľadu výkonu si myslím, že môžeme byť spokojní.“
Michal Gašparík, Trnava: „Videli sme vyrovnaný zápas z obidvoch strán. Na ihrisku sa nenašiel žiadny hráč, ktorý by vyčnieval, ktorý by zobral zápas na seba a niečo by vymyslel. V prvom polčase sme videli šance súpera, no nakoniec bol bezgólový a v druhom sa hra roztrhala a bolo viac šancí. Defenzívni hráči lepšie riešili situácie ako ofenzívni, a preto je výsledkom remíza 0:0.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – FC SPARTAK TRNAVA 0:0