Rozhovor

Milan Dimun: Takéto scenáre píše iba futbal

Milan Dimun: Takéto scenáre píše iba futbal

A-TÍM
|
Rozhovor
| ut 20.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„V tejto fáze sezóny musíme hrať na výsledky a zbierať body, aby sme si čím skôr zabezpečili miesto v prvej šestke.“ Skúsený stredopoliar zohral dôležitú úlohu pri našom vedúcom góle proti Trnave.

„Do Trnavy sme išli s cieľom uspieť. Dokázali sme zvíťaziť na horúcej pôde, kde sa nehrá ľahko, takže sme šťastní. V tejto fáze sezóny musíme hrať na výsledky a zbierať body, aby sme si čím skôr zabezpečili miesto v prvej šestke. Vieme, že nás čakajú ďalšie ťažké zápasy, ktoré musíme zvládnuť. Verím, že budeme v tejto víťaznej šnúre pokračovať až do konca sezóny. Tri body z Trnavy nás určite posilnia a dodajú potrebnú energiu, z čoho budeme ťažiť v nasledujúcich stretnutiach. Vieme hrať určite aj lepšie, potrebujeme viac kľudu s loptou v prechodovej fáze do útoku. V tomto zápase však bolo dôležité vyhrať, čo sme aj splnili,“ povedal po nedeľňajšom ligovom šlágri Trnava-DAC (1:2) Milan Dimun.

27-ročný defenzívny stredopoliar patril medzi najlepších hráčov na ihrisku, dôležitú úlohu zohral aj pri našom úvodnom góle. Práve on v 42. minúte vysunul Gruszkowského, poľský bek poslal loptu pred bránku, kde číhal Ramadan a dostal nás do vedenia. Ďalším kľúčovým momentom bol ofsajdový verdikt pri vyrovnaní domácich a následný rozhodujúci presný zásah Andzouanu. „Takéto scenáre píše iba futbal, s krásnym koncom pre nás. Trnava najprv vyrovnala, potom ich gól zrušili a hneď vzápätí sme udreli druhýkrát. Boli to zlomové momenty zápasu. Priznám sa, že v prvej chvíli som ani nechápal, čo sa deje a čakal som, či rozhodca gól uzná alebo nie. Chvalabohu, že to bol ofsajd.“

Po víťazstve v krajskom derby je naše postavenie v tabuľke o čosi priaznivejšie, ale o miestenku do skupiny o titul budeme musieť ešte tvrdo bojovať. „Každý si uvedomuje situáciu v tabuľke. Vieme, že v lige nie je ani jeden zápas ľahký, jediná cesta k úspechu je držať spolu a hrať ako jeden tím. Teším sa z toho, že v nedeľu to tak bolo, každý si plnil svoje úlohy, išli sme na doraz. Aj vďaka tomu sme uspeli,“ doplnil košický rodák po svojom 77. ligovom stretnutí za DAC.

article_bannerarticle_banner