Rozhovor

Matej Trusa: Trafil som najlepšie, ako som len vedel

Matej Trusa: Trafil som najlepšie, ako som len vedel

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 18.12.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Možno je to pre nás signál, aby sme sa počas zimy ešte lepšie pripravili a úspešne vstúpili do jari.“ Tretí gól Mateja Trusu v aktuálnom ligovom ročníku bol vskutku výstavný, na zisk čo i len bodu proti Slovanu však nestačil.

„Sme sklamaní, myslím si, že minimálne na bod sme mali. Slovan bol možno naoko aktívnejší, v prvom polčase hral fakt dobre, ale my sme sa domácim dorovnali počtom šancí. Spomínam si na hraničnú situáciu, keď som sa naťahoval za loptou, no rozhodca odpískal, že už bola za čiarou. Podľa mňa však ešte nebola a Andzouana z toho dal gól, no rozhodca a ani VAR sa na to nepozreli. Slovan bol lepší, bod sme mohli urvať jedine efektívnejším využitím našich šancí,“ zhrnul svoje pocity po včerajšom derby Slovan-DAC (2:1) autor nášho gólu Matej Trusa.

Dvadsaťtriročný útočník sa presadil minútu pred odchodom do šatní, keď krásnym volejom vyrovnal na polčasových 1:1. „Bola to priamočiara akcia, Alejandro Mendez dobre nacentroval, nabehol som si spoza hráča, pretože som cítil, že lopta tam môže smerovať. Trafil som najlepšie, ako som len vedel. Som rád, že z toho padol gól,“ opísal svoj tretí gól v aktuálnom ligovom ročníku Matej Trusa, ktorý pri neúčasti zraneného Goureho a potrestaného Barišića nastúpil tentoraz na hrote. „Hrať tam je iné ako z krídla. Mohol som zahrať aj lepšie a uhrať viac lôpt. Naozaj to nebolo jednoduché proti skúseným stredným obrancom Slovana. Pre mňa to bola dobrá škola, musím na sebe pracovať viac a viac. Pred zimnou pauzou chce každý vyhrať, aby sa išlo domov v dobrej nálade. Nám to nevyšlo, mrzí ma to, ale taký je futbal. Možno je to pre nás signál, aby sme sa počas zimy ešte lepšie pripravili a úspešne vstúpili do jari. Každé kolo sa mení poradie v tabuľke, pred nami je tvrdý boj a hornú šestku. Snažím sa sústrediť len na nás, na to, čo viem ovplyvniť. Verím, že na veciach, ktoré nám možno nejdú, popracujeme a budeme ďalej stavať na tých, v ktorých sme úspešní. Dúfame, že počas jari sa zlepšíme aj výsledkovo,“ doplnil michalovský odchovanec a bývalý hráč Plzne.

article_bannerarticle_banner