Aktuality

Martin Jenčuš je ďalší talent s profesionálnym kontraktom

Martin Jenčuš je ďalší talent s profesionálnym kontraktom

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 4.6.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Stredopoliar majstrovského družstva DAC U16 podpísal zmluvu platnú do leta 2027.

Šestnásťročný Martin Jenčuš (nar. 3. januára 2008) je ďalším z radu talentov z našej akadémie, ktorých služby si klub poistil zmluvou.

Stredopoliar úspešnej šestnástky DAC-u, s ktorou len pred pár dňami oslavoval zisk historického majstrovského titulu, podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt. Platný je do 30. júna 2027.

Martin Jenčuš sa narodil v Bratislave, ale vyrastal v Šamoríne, kde začínal s futbalom. Ako osemročný prešiel do bratislavského Interu, o štyri roky neskôr sa stal hráčom Slovana. Do Dunajskej Stredy prišiel pred rokom v lete do tímu U16, pričom v práve skončenej sezóne nastupoval aj za sedemnástku. Zväčša hráva na poste stredného defenzívne záložníka, z ktorého však dokáže byť gólový. Od U15 pravidelne reprezentuje, jeho najbližším snom je prebojovať sa na budúcoročné EURO U17.

„Posledné dni boli veľmi pekné. Som rád, že sme získali titul a mohol som tomu pomôcť. Takisto sa veľmi teším z tejto zmluvy, je to pre mňa veľký krok a motivácia ďalej na sebe pracovať. Verím, že ma nasmeruje správnym smerom, aby som potvrdil svoj potenciál. Zatiaľ je to taký menší krok, môj dlhodobý veľký cieľ je nastúpiť za A-tím a postupne sa stať kľúčovým hráčom DAC-u,“ povedal Martin Jenčuš po podpise zmluvy.

„Martina sme mali v hľadáčiku už od jeho deviatich rokov. Chvíľu trvalo, kým sa nám ho podarilo zlákať do Dunajskej Stredy. Najskôr pôsobil v Interi a potom v Slovane, no vždy sme ho chceli vidieť v žlto-modrom. Myslíme si, že pokiaľ sa v našom regióne objaví výnimočný talent, v jeho prípade v Šamoríne, jeho miesto je v DAC. Sme veľmi radi, že vlani prijal našu ponuku a okamžite sa stal posilou družstva do 16 rokov. Nastupovať môže na pozícii šestky aj osmičky a je stabilným členom slovenskej reprezentácie. Vkladáme do neho veľké nádeje a veríme, že nadviaže na progres, ktorý ukázal v minulom roku a že bude môcť čo najskôr hrávať medzi dospelými - či už v partnerskom klube v Šamoríne alebo rovno v našom profesionálnom prvom tíme,“ doplnil riaditeľ akadémie DAC-u Krisztián Németh.