Aktuality

Krisztián Keresztes je žlto-modrý

Krisztián Keresztes je žlto-modrý

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 16.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Maďarský stredný obranca podpísal zmluvu do konca budúceho roka.

Krisztián Keresztes sa stal definitívne hráčom DAC-u. Dvadsaťštyriročný stopér k nám prišiel z ETO Győr a podpísal zmluvu platnú do 31. decembra 2025.

195 centimetrov vysoký obranca je rodákom zo Szombathelyu, kde začínal v miestnom klube pre najmenších Lurkó FC. Nasledoval Haladás a jeho Illés Akadémia. Po dovŕšení dorasteneckého veku sa stal hráčom treťoligistu FC Ajka, s ktorým postúpil do druhej najvyššej súťaže. Nasledovali ďalšie dva roky v III. lige, jeden v Sárvár FC a ďalší v SC Sopron. Odtiaľ odišiel do druholigového Dorogu a po roku a pol vlani v januári prestúpil do Győru. V ETO sa vypracoval na oporu a stal sa aj kapitánom mužstva.

Zimnú prípravu absolvoval v našom klube, s ktorým teraz uzavrel dvojročný kontrakt. „V prvom rade sa chcem poďakovať DAC-u za túto príležitosť. Počas uplynulého mesiaca som sa tu cítil veľmi dobre, mal som možnosť spoznať spoluhráčov, trénera a herný štýl mužstva. Ocitol som sa v kvalitnom tíme s výbornými individualitami, do najbližšieho obdobia pozerám s optimizmom. Chcel by som stráviť čo najviac času na ihrisku, vydať zo seba maximum a prispieť k úspechom mužstva,“ vyhlásil po podpise zmluvy čerstvý majiteľ dresu číslo 4.

„Krisztián ukázal progres počas svojho pôsobenia v ETO po prestupe pred rokom z Dorogu. Počas zimnej prípravy rýchlo presvedčil aj náš trénerský štáb a veríme, že v našom klube môže ďalej napredovať. Prajem mu veľa úspechov v žlto-modrom,“ dodal Jan Van Daele, výkonný riaditeľ DAC-u.

article_bannerarticle_banner