Aktuality

Kapitán devätnástky Botond Angyal podpísal profesionálny kontrakt

Kapitán devätnástky Botond Angyal podpísal profesionálny kontrakt

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 22.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Rodák z nášho mesta a odchovanec akadémie DAC-u Botond Angyal podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu. Platí na tri roky.

Botond Angyal (nar. 12. augusta 2005) je ďalším z našich talentovaných odchovancov, ktorých služby si vedenie DAC-u poistilo zmluvou.

Osemnásťročný defenzívny stredopoliar a kapitán našej devätnástky podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt, ktorý platí na najbližšie tri sezóny, t.j. do 30. júna 2026.

„Som veľmi šťastný a spokojný, pretože dozrelo ovocie práce a odhodlania, ktoré futbalu dávam od útleho detstva. Vedenie klubu mi naznačilo, že je spokojné s mojím vývojom a ponúklo mi zmluvu. Ďakujem za dôveru, pre mňa ako domáceho hráča je to úžasný pocit. Som súčasťou klubu od nepamäti, bol som pri tom keď sme bojovali o záchranu na starom štadióne a rovnako prežívam zápasy aj teraz. Mám vždy zimomriavky, keď v MOL Aréne zaznie klubová hymna Nélküled. Som teda nesmierne rád za túto zmluvu. Môj prvoradý cieľ je prebojovať sa do kádra A-mužstva a byť čím skôr hráčom základnej zostavy. Chcel by som si zahrať v MOL Aréne pred dvanásťtisíc fanúšikmi a dosiahnuť, aby moja rodina bola na mňa hrdá. Za moje prednosti považujem defenzívnu prácu a úspešnosť v súbojoch jeden na jedného. Rozvíjať sa potrebujem vo všetko, ale hlavne v zakončení,“ uviedol Botond po podpise zmluvy.

Botond Angyal pochádza z Dunajskej Stredy, v našom meste a klube začínal s futbalom. Prešiel všetkými mládežníckymi družstvami akadémie DAC-u, zahral si aj za viaceré mládežnícke reprezentácie Slovenska. Momentálne je oporou a kapitánom DAC U19. Absolvoval niekoľko tréningov aj s áčkom, v jeho drese v lete zasiahol do prípravného stretnutia s Pohroním a zahral si aj predminulý víkend proti Bačke Topola.

„Sme veľmi hrdí, že hráč, ktorý prešiel u nás všetkými kategóriami, podpísal profesionálnu zmluvu s DAC-om. Začínal ako štvorročný pod vedením Štefan Takácsa a dnes je kapitánom a lídrom staršieho dorastu. Je predstaviteľom našej klubovej mentality nikdy sa nevzdávať, čo potvrdzuje v zápasoch aj tréningoch. Pevne veríme, že nadviaže na progres, ktorý doteraz ukázal, udrží si mentalitu a v budúcnosti nám bude robiť radosť v drese A-mužstva. Prajeme mu k tomu veľa šťastia a trpezlivosti,“ skonštatoval šéf našej akadémie Krisztián Németh.