Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FC Petržalka 2:1 (2:0)

|
| ne 17.2.2019, Nagy Krisztián

Gólmi Ayonga a Čmelíka sme v dnešnom prípravnom stretnutí porazili zverencov trénera Balázsa Borbély, šiesty tím druholigovej tabuľky.

Proti nováčikovi II. ligy dnes nastúpili hráči, ktorí včera nezasiahli do súboja proti Slovanu, respektíve odohrali len pár minút. Doplnili ich mladíci z devätnástky.

Neprešlo ani desať sekúnd, keď brankár hostí Valach nastrelil napádajúceho Ayonga, od ktorého sa lopta odrazila do siete - 1:0. V závere prvého dejstva sa k strele z dobrých 25 metrov odhodlal Čmelík a jeho pokus skončil parádnym gólom do šatne - 2:0. Hneď v úvode druhého polčasu vyrobil brankár Kucz zbytočnú penaltu, z ktorej skúsený Piroska stanovil konečný výsledok - 2:1.

FC DAC 1904 - FC Petržalka 2:1 (2:0)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, nedeľa 17.2.2019 o 10.30 hod., slnečné počasie, +6°C

Góly: 1. Ayong, 45. Čmelík - 49. Piroska (11 m)

Rozhodovali: Chromý - Jankovič, Štofík, 90 divákov

DAC: Slančík (46. Kucz) - Magyar, Baumgartner, Kone, Šimčák - Čmelík, L. Nagy, Ronan, Ricardo (61. Veselovský) - Bilenkyi, Ayong. Tréner: Peter Hyballa.

Petržalka: Valach (72. Sokol) - Vecsei (39. Morócz), Szőcs, Horník, Sopúch - P. Nagy, J. Kosorín - Kozlovský, Piroska, Pochylý - Sombat (83. Jamrich). Tréner: Balázs Borbély.