Aktuality

Dvojica odchovancov s prvou profi zmluvou

Dvojica odchovancov s prvou profi zmluvou

A-TÍM
|
Aktuality
| st 21.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Filip Raška a Matúš Kucman podpísali svoj prvý profesionálny kontrakt. U oboch platí do leta 2026.

Filip Raška a Matúš Kucman sa stali ďalšími hráčmi našej akadémie, ktorých služby si klub poistil profesionálnym kontraktom. Obaja podpísali do 30. júna 2026.

Filip Raška (nar. 9. augusta 2005) je hráčom DAC-u od jesene 2017, jeho otec Martin sa vtedy stal trénerom brankárov nášho áčka. Talentovaný pravý obranca bol na jeseň oporou DAC U19, momentálne sa pripravuje v partnerskom klube v Šamoríne. Počas zimnej prípravy nastúpil v drese DAC-u práve proti Šamorínu a pripísal si aj asistenciu. V minulosti hrával tiež v Trnave a Michalovciach, teda tam, kde v danom čase pôsobil jeho otec. V našej akadémii hráva od kategórie U13.

„Som veľmi vďačný za túto príležitosť a dôveru od klubu. Budem sa snažiť splatiť ju a stále napredovať. Chcem si užívať futbal tak, ako doteraz. Mojím najbližším cieľom je prebojovať sa do mužského futbalu, nastupovať v zápasoch a zbierať skúsenosti. Mám ešte pol roka aj v dorasteneckej kategórii, kde by som takisto rád pomohol tímu dosiahnuť dobré výsledky,“ povedal po podpise svojej prvej zmluvy Filip Raška.

Mládežnícky reprezentant Matúš Kucman (nar. 29. januára 2005) je rodákom z Nových Zámkov, žije v Dvoroch nad Žitavou. Prišiel k nám v žiackej kategórii v januári 2019 z materského klubu FKM Nové Zámky. Nastupuje na poste krídelného útočníka. O začiatku tohto roka trénuje s A-mužstvom DAC-u, v jeho drese si zahral aj v dvoch prípravných dueloch. Jeho mladší brat Marcel je takisto hráčom našej akadémie a tiež reprezentácie do 18 rokov.

„Veľmi sa teším, že mi DAC prejavil dôveru profesionálnou zmluvou. Môžem sa považovať za odchovanca klubu, pretože tu pôsobím od U14 a prešiel som si všetkými kategóriami. Je pre mňa cťou podpísať práve v DAC. Som len na začiatku kariéry v mužskom futbale, ktorý je rýchlejší a fyzicky aj takticky náročnejší. Každým dňom sa adaptujem rýchlejšie a lepšie, ale samozrejme mám ešte na čom pracovať. Verím, že to pôjde dobrým smerom a čím skôr si zahrám za DAC aj v súťažnom zápase,“ vyhlásil 19-ročný ofenzívny hráč.

„Filipov otec Martin Raška bol trénerom brankárov A-mužstva DAC-u, v súčasnosti pôsobí v tejto funkcii v našej akadémii. Filip sa stal súčasťou našej akadémie v roku 2017. Od začiatku pútal pozornosť vzorným prístupom, zdravou agresivitou a fyzickými danosťami. Má vodcovské schopnosti, nikdy sa nevzdáva. Z postu pravého obrancu, ale aj stopéra úspešne podporuje ofenzívu. Svojimi výkonmi zaujal trénerov českých mládežníckych výberov. Matúš Kucman k nám prišiel v roku 2019 z Nových Zámkov v rámci regionálneho programu. Jeho talent a výkony si všimli aj v slovenských mládežníckych reprezentáciách. Na pozícii krídelného útočníka výborne využíva svoju rýchlosť a kondíciu, tak v hre s loptou, ako aj bez nej. Súperovým obrancom dokáže narobiť problémy, ako sa mu to podarilo napríklad proti Realu Madrid v rámci Puskás-Suzuki Cupu vo Felcsúte,“ skonštatoval Krisztián Németh, riaditeľ DAC Akadémie a následne doložil: „Naša akadémia im aj v budúcnosti poskytne maximálnu podporu, aby sa úspešne etablovali medzi dospelými pomocou nášho partnerského klubu v Šamoríne. Verím, že ich čoskoro uvidíme nastupovať v MOL Aréne.“

article_bannerarticle_banner