Rozhovor

Dominik Veselovský: Odhodlanie, nasadenie, agresivita

Dominik Veselovský: Odhodlanie, nasadenie, agresivita

A-TÍM
|
Rozhovor
| pi 5.8.2022, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Lelkes Ernő
article_banner
article_banner

„Vyše osemtisíc fanúšikov bolo našim dvanástym hráčom, za čo im ďakujeme.“ Dvadsaťročný stredopoliar považuje FCSB za najsilnejšieho súpera, proti akému v kariére nastúpil.

„Proti FCSB to bol veľmi náročný a intenzívny zápas. Jednogólová prehra nás mrzí, ale do odvety ideme stopercentne odhodlaní. Treba sa dobre pripraviť a otočiť priebeh súboja. Rumunský tím bol ťažký súper, jeho hráči dohrávali súboje, preto pôjdeme do Bukurešti s ešte väčším odhodlaním, nasadením a agresivitou. Pred inkasovaným gólom sme nehrali dobre, hoci sme mali aj lepšie úseky. Po červenej karte sme sa ale viac zomkli a náš výkon išiel hore. V ďalších zápasoch musíme takto hrať od začiatku,“ vrátil sa k stredajšiemu zápasu DAC-FCSB (0:1) 20-ročný stredopoliar Dominik Veselovský.

Prvýkrát v histórii sme hrali v Dunajskej Strede zápas tretieho predkola niektorej z európskych súťaží a návšteva 8424 divákov je najvyššia od vypuknutia pandémie koronavírusu, t.j. za posledných dva a pol roka. „Atmosféru na štadióne som si veľmi užíval, vyše osemtisíc fanúšikov bolo našim dvanástym hráčom, za čo im ďakujeme. Dúfame, že nás prídu povzbudiť aj do Rumunska,“ povedal odchovanec našej akadémie.

Dominik Veselovský nastúpil v stredu na svoj 7. zápas v európskych pohároch. V lete 2019 zasiahol do oboch súbojov proti Atromitosu Atény v pozícii striedajúceho hráča, proti gréckemu tímu odohral spolu 60 minút. V tejto sezóne sa jeho postavenie v tíme zmenilo, tréner Adrian Guľa ho zatiaľ v každom zápase poslal do základnej jedenástky. Za dôveru sa odvďačil gólom proti Cliftonvillu aj Víkinguru, a strelecký účet si cez uplynulý víkend otvoril aj vo Fortuna lige. „Rumunský súper bol zatiaľ najsilnejší, proti akému som v kariére nastúpil. Zápas mal väčšie tempo ako ligové súboje, ale musíme sa pripraviť na to, že v Konferenčnej lige sa stretávame s kvalitnejšími súpermi. Intenzita našej hry bola dobrá, potrebujeme sa však dostať na ešte vyššiu úroveň. Do odvety musíme zlepšiť našu finálnu fázu, chceme sa dostať viackrát do šestnástky súpera a zakončovať akcie. Predtým nás ale čaká ligové vystúpenie v Podbrezovej, ktorá začala sezónu výborne a určite nás tam nečaká nič jednoduché. Ako nás tréner vždy upozorňuje, musíme zostať koncentrovaní počas celého zápasu. Videli sme aj proti FCSB, že kvalitný súper dokáže každé zaváhanie potrestať.“

article_bannerarticle_banner