Aktuality

Damir Redzic z Ferencvárosu do DAC-u

Damir Redzic z Ferencvárosu do DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| št 7.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Dvadsaťročný maďarský krídelník Ferencvárosu prichádza na ročné hosťovanie.

Vedenie DAC-u a Ferencvárosu sa dohodli na hosťovaní 20-ročného maďarského ofenzívneho hráča Damira Redzica do konca aktuálnej sezóny.

Damir Redzic sa narodil 23. marca 2003 v Pécsi, ako dieťa bosnianskeho otca a maďarskej matky. Začínal v Harkány SE, v ôsmych prešiel do Kozármislény SE a o ďalšie dva roky sa stal súčasťou PMFC Pécs. Vynikal vo všetkých kategóriách, už v dvanástich zaujal skautov Partizanu Belehrad a Dinama Záhreb. V lete 2017 sa sťahoval do Ferencvárosu, kde pôsobí doteraz. Z U17 prešiel rovno medzi dospelých, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v lete 2020. V posledných troch sezónach nastupoval za áčko a béčko Ferencvárosu, ako i farmu zeleno-bielych v Soroksári. Celkovo si od ročníka 2020/21 až doteraz pripísal v troch najvyšších súťažiach 85 štartov a 25 gólov.

Prvoligový debut absolvoval v januári 2021 pri remíze 1:1 na štadióne Puskás Akadémie. Na jeseň 2021 zasiahol do odvety 1. predkola Ligy majstrov proti FC Priština. Krátko predtým ho mohli vidieť aj naši fanúšikovia, keď odohral druhý polčas prípravného stretnutia FTC-DAC (1:0). V minulej sezóne dostal príležitosť v zápase skupinovej fázy Európskej ligy na pôde Trabzonsporu. S A-mužstvom Fradi oslavoval zisk troch posledných majstrovských titulov.

Redzic je dlhoročný mládežnícky reprezentant Maďarska, aktuálne patrí do širšieho kádra výberu do 21 rokov.

„Veľmi sa teším na novú výzvu, prichádzam do kvalitného mužstva, ktoré má skvelých fanúšikov. DAC je veľký klub, mám tam viacero známych, ktorí mi jednoznačne odporučili hosťovanie. Môj prvoradý cieľ je presadiť sa a gólmi či asistenciami pomáhať mužstvu v najbližšej sezóne. Medzi moje prednosti patrí rýchlosť, streľba a dribling. Verím, že dostanem priestor čo najviac z toho ukázať aj v žlto-modrom,“ vyjadril sa 20-ročný futbalista, čerstvý majiteľ žlto-modrého dresu s číslom 23.

„Damir je krídelník s vlastnosťami, ktoré sme hľadali: rýchly, ľavonohý a dobrý v zakončení. Je stále mladý a potrebuje vhodné prostredie, v ktorom môže ukázať svoje schopnosti. V minulosti sme v rámci spolupráce s Ferencvárosom dotiahli Ramadana, Szánthóa a Gavrića a potvrdilo sa, že tento krok je prospešný pre kluby aj samotného hráča. Dúfam, že Damir potvrdí svoje nesporné kvality aj v našej MOL Aréne, želám mu k tomu veľa šťastia,“ skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Damir, vítame ťa v Dunajskej Strede a prajeme úspešné pôsobenie v žlto-modrom!