DAC - Trenčín 0:0

|
| so 24.11.2018, Vrábeľ Milan

Ani 75-minutová presilovka a obliehanie trenčianskej brány so sedemdesiatpercentným držaním lopty nám nestačili na prekonanie hosťujúcich hradieb. Bojovali sme a dali do stretnutia všetko, no dnes nám nebolo súdené... Posledné domáce kolo v roku 2018 bola aj vďaka fanúšikom krásna jazda, no dnes sme dva body stratili a nie jeden získali.

Duel bol špecifický tým, že jeho začiatok bol posunutý o štyridsať minút z dôvodu poruchy trenčianskeho autobusu. Kouč Peter Hyballa spravil oproti predošlému ligovému stretnutiu jednu zmenu v základnej jedenástke. Na lavičku posadil Záhumenského, na jeho post presunul M. Vidu, kým dôveru v základnej jedenástke dostal Bednár na poste defenzívneho štítu. Prvý strelecký pokus si pripísal Trenčín a konkrétne Šulek asi z 25 metrov, ľavú žrď minul asi o meter. V deviatej minúte Kone nešťastne kopol loptu do Bednára pri snahe poslať ju do bezpečia, nechýbalo veľa k tomu, aby sa odrazila do našej brány. V dvanástej minúte dal Bayo dobrú loptu Bednárovi, ten sa však v dobrej pozícii trafil zle. O minútu neskôr už zakončoval Bayo, žiaľ presne do Hrdličkovho náručia. V osemnástej minúte sme sa dostali po početnej výhody, keďže unikajúceho Baya skopol zozadu Mašović a videl za to červenú kartu. Po vylúčení sme zahrali hneď dve nebezpečné štandardky, ktoré skončili tesne vedľa brány. V ďalších minútach sa hostia stiahli a hneď bolo ťažšie presadzovať sa. Až v štyridsiatej minúte bol najprv Bayo blízko k doklepnutiu, kým odrazenú loptu fantasticky nastrelil späť Herc, tesne vedľa. O dve minúty nás zase Jedlička bravúrne podržal, Mance utiekol našej obrane, vysunul do samostatného nájazdu Sleegersa, ktorého zázračným zákrokom vychytal náš gólman výborným výbehom. Polčas, kde sme boli lepším celkom s trochu ťažším presadzovaním sa sme nakoniec len remizovali 0:0.

V druhom dejstve sa hralo prakticky iba na našej útočnej polovičke. V 48. minúte sa K. Vida fantasticky zbavil hneď dvoch brániacich hráčov, Šulek ho aj stiahol zozadu, no videl za to len žltú kartu. Z následného priameho kopu z ostrého uhla poslal Kalmár loptu na nabiehajúcich hráčov, Bayo sa pred Hrdličkom aj dotkol lopty, no chýbalo mu ešte niečo, aby ju doklepol do brány. Po hodine hry sa Bayovi podarilo zakončiť aj napriek tomu, že bol bránený, loptu vyrazil Hrdlička, kým Kalmár v gólovej pozícii poslal loptu nad. V 65. minúte sme opäť zahodili nemožné, keď Bayo opäť ušiel obrane, stíhali ho až traja hráči, a tak vysunul K. Vidu do tutovky, nikým nekrytý bránu netrafil! O tri minúty Herc potiahol loptu do šestnástky, z pravej strany nahral nekrytému Bayovi, ktorý ľavačkou minul opustenú bránu. V 69. minúte bol v akcii Bayo, vypálil z ostrého uhla, no Hrdlička bol pozorný. O dve minúty sme zahrali roh, ktorý sa odrazil k Hercovi, brvno! V 75. minúte po chybe brankára hostí rozhodca nariadil nepriamy kop z vnútra šestnástky, ten sme zahrali na Kalmára, ktorému sa pavučiny nepodarilo vymiesť. V 81. minúte Herc strieľal z prvej po centri z ľavej strany, nebol to najvydarenejší pokus, po centri z pravej strany zase Bayovi opäť chýbal len krok. O štyri minúty sme si pozreli Bayovu hlavičku z náročnej pozície, nezmestila sa medzi tri žrde. Tlačili sme aj naďalej, no ku gólovej príležitosti sme sa už nedostali a práve naopak, v nadstavenom čase ešte vystrelil Sleegers aj van Arnhem, keďže ani oni neskórovali, tak sa zápas pre nás skončil krutou remízou.

Po štvrtej remíze v sezóne sme naďalej na druhej priečke, keďže dnes zaváhala aj Žilina. Posledný domáci ligový zápas v roku 2018 je za nami. Na predposledný duel pred zimnou prestávkou však cestujeme do Žiliny, kde sa stretneme 1. decembra o 15:30 s domácimi “Šošonmi”.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem dať tradičný kompliment súperovi za výbornú defenzívu a nebezpečné protiútoky. Hlavne Sleegers bol nebezpečný na konci prvého polčasu. Úvod bol z našej strany dobrý, no určite nie najlepší. Po červenej karte sa zápas zmenil. Nám sa druhá polovica prvého dejstva nevydarila. Chýbal nám pohyb a čakal som, že aj v myšlienkach budeme rýchlejší. Do druhého polčasu sme urobili zmeny v zostave. Na post desiny som posunul Kalmára, Davis hral vľavo viac dopredu, kým Divković zase vpravo. Aj Šatku som poslal na posilnenie útoku. Mali sme šance, no nepodarilo sa nám skórovať. Pozitívne je, že tretí zápas sme neinkasovali. Pri hre jedenásti na desiatich si možno každý myslel, že aké jednoduché bude skórovať, no Trenčín hral dobre v defenzíve. Tlačili sme, preskupili sme aj útok, no dnes lopta nechcela skončiť v sieti. Zahodili sme šance a preto je výsledok 0:0.“

Dávid Holoubek, Trenčín: „Pre nás bol zápas mimoriadne náročný. Od dvadsiatej minúty sme hrali o jedného menej a remízu sme si vybojovali s obrovskou dávkou šťastia. Som veľmi šťastný, že chalani chceli bojovať a po červenej karte to nezabalili. Je pravda, že je to ich povinnosť, no aj napriek tomu sme zvládli brániť v hlbokom bloku. Po zisku lopty sme však mohli byť trochu odvážnejší, aktívnejší, možno sme mohli trochu viac podržať loptu. Mali sme aj dve tri gólové náznaky, no nevyužili sme ich. Bod je pre nás zlatým bodom.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 0:0