Rozhovor

Christián Herc: Preniesť tímovosť zo šatne na ihrisko

Christián Herc: Preniesť tímovosť zo šatne na ihrisko

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 28.8.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

„Uvedomujem, že patrím medzi hráčov, ktorí musia prevziať vodcovskú rolu.“ Sobotňajší zápas proti Dukle očami Christiána Herca.

„Do zápasu sme išli po úspešnom týždni, veď sme vyhrali v Zlatých Moravciach bez inkasovaného gólu a v Gabčíkove sme postúpili do ďalšieho pohárového kola. Tešili sme sa na domáci zápas, po dlhšej dobe sme nastúpili v MOL Aréne. Fanúšikom sme chceli ukázať niečo úplne iné, než sme napokon ukázali. Prehra nás veľmi mrzí. Zsolti sa rozlúčil, všetko bolo pekné, akurát náš výkon nebol dobrý. Už je to ale za nami, musíme sa poučiť z nevydarených situácii. V Trenčíne nastúpime na posledný a veľmi dôležitý zápas pred reprezentačnou pauzou, už sa musíme sústrediť na najbližšiu sobotu a získať tam tri body,“ povedal po sobotňajšom ligovom stretnutí DAC-Banská Bystrica (1:2) Christián Herc.

Aj štvornásobný reprezentačný stredopoliar hľadal po konečnom hvizde príčiny prehry. „Prvý polčas priniesol otvorený futbal, na konci dostala Banská Bystrica šancu zahrávať pokutový kop, ktorý ale fantasticky zneškodnil Aleks Popović. To nás malo nakopnúť, lebo polčas nebol z našej strany ideálne. Navyše, dostali sme sa do vedenia a nemôže sa stať, že náš brankár chytí penaltu, dáme vedúci gól, hráme doma pred našimi skvelými fanúšikmi a my si takto necháme utiecť tri body. To by sa určite nemalo stávať. Pravdu povediac, neviem pomenovať dôvod prehry, veď z kondičnej a taktickej stránky sme boli výborne pripravení, ale na ihrisku sme nepredviedli, čo sme si hovorili a natrénovali. Nielen my v kabíne, ale celé mesto a okolie máme jeden sen, tak dúfam, že táto prehra nás nakopne a už pôjdeme správnou cestou. Viem, že každý z nás musím dať do toho viac a takisto si uvedomujem, že patrím medzi hráčov, ktorí musia prevziať vodcovskú rolu. Tímovosť, ktorú máme v šatni, musíme ukázať aj na ihrisku. Mimo ihriska môžeme byť kamaráti, ale keď to neukážeme na ihrisku, tak nebudeme úspešní. Doma aj vonku chceme hrať futbal, akým sa DAC prezentoval v minulej sezóne alebo proti Košiciam, teda útočne, kombinačne. Proti Dukle sme tieto atribúty na ihrisku neukázali, čo je nám veľmi ľúto, najmä kvôli naším skvelým fanúšikom,“ dodal 24-ročný futbalista, pre ktorého bol včerajší zápas piaty v tejto ligovej sezóne.

article_bannerarticle_banner