Rozhovor

Aleš Čermák: Bezproblémový postup

Aleš Čermák: Bezproblémový postup

A-TÍM
|
Rozhovor
| št 26.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Pohárové stretnutie Snina-DAC (1:6) a sobotňajší ligový duel s Michalovcami očami včerajšieho dvojgólového strelca Aleša Čermáka.

„Vôbec sme nezačali podľa našich predstáv, už po pár sekundách sme inkasovali. Bol to pre nás menší šok, ale som rád, že do polčasu sme dokázali otočiť nepriaznivý stav a nakoniec sme nastrieľali šesť gólov. Z tohto pohľadu som spokojný, ale začiatok sme si zbytočne skomplikovali. Ťažko povedať, prečo sa to stalo, ale v budúcnosti sa to nesmie opakovať, do zápasov musíme vstúpiť maximálne koncentrovaní. Dôležitý bol postup. Pomohlo nám, že aj súper chcel hrať futbal, miestami boli dosť otvorení, no terén by som zaradil medzi tri najhoršie, na akých som počas celej kariéry hral. Nakoniec sme to však bez problémov zvládli a ideme ďalej,“ povedal po včerajšom stretnutí 4. kola Slovnaft Cupu Snina-DAC (1:6) autor náš prvého a štvrtého gólu Aleš Čermák.

Práve 29-ročný český stredopoliar našiel v 34. minúte ako prvý kľúč od bránky domáceho treťoligistu. „Pred mojim prvým gólom prišiel krásny center z hĺbky na Goureho, ktorý hlavičkoval na bránu, ja som pokračoval v nábehu a keď brankár loptu vyrazil predo mňa, už som len doklepával do prázdnej bránky. Pri druhom som trafil zo štandardnej situácie, takže som šťastný,“ povedal autor dvoch ligových a teraz už aj dvoch pohárových gólov v tejto sezóne.

V sobotu pokračuje program žlto-modrých ligovým duelom proti Michalovciam. Súpera zo Zemplína privítame od 16.30 h v MOL Aréne. „Pred nami je ďalší náročný súboj, veď v tejto lige sú všetky také. Očakávam, že súper bude v prvom rade brániť, takže to bude zápas hlavne o nás. Máme dva dni na dôkladnú prípravu. Verím, že to zvládneme aj s podporou fanúšikov, ktorí v každom domácom zápase vytvárajú skvelú atmosféru. Vždy sa na to veľmi teším.“

article_bannerarticle_banner