Aktuality

Vo štvrťfinále Slovnaft Cupu privítame Ružomberok

Vo štvrťfinále Slovnaft Cupu privítame Ružomberok

A-TÍM
|
Aktuality
| st 6.12.2023, Nagy Krisztián
article_banner
article_banner
article_banner

O postup do semifinále domácej pohárovej súťaže zvedieme boj v MOL Aréne proti súperovi z Liptova.

V sídle Slovenského futbalového zväzu sa dnes konal žreb šiesteho, štvrťfinálového kola domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup. Podobne ako v osemfinále, v tejto fáze súťaže už neplatí územné rozdelenie ani nasadenie klubov Niké ligy.

V osemfinále a štvrťfinále SC platí pravidlo, že v prípade vzájomného stretnutia medzi klubmi s rozdielom dvoch súťaží, sa stretnutie odohrá na ihrisku klubu z nižšej súťaže. Toto je dôležité zdôrazniť, nakoľko medzi desiatkou tímov, ktoré sú stále v hre, sa nachádza deväť nikéligistov a jeden treťoligista - Lipany.

Oficiálny hrací čas štvrťfinále je streda 28. februára 2024. O tom, či naozaj budeme hrať v tomto termíne, padne rozhodnutie až neskôr.

Žreb napokon rozhodol, že o postup do semifinále zabojujeme na domácom ihrisku proti aktuálne ôsmemu tímu Niké ligy, MFK Ružomberok.

Aj Liptáci začali svoju pohárovú v 2. kole a majú tak za sebou štyri prekážky, z toho dve na súperových ihriskách a dve doma. Na úvod vyhrali v Diviakoch (V. liga) 4:0, nasledovalo víťazstvo 3:0 v Zubrohlave (IV. liga), následne vyradili Liptovský Mikuláš (II. liga), s ktorým na vlastnom štadióne v riadnom hracom čase remizovali 1:1 a lepšie zvládli rozstrel zo značky pokutového kopu. V osemfinále na svojom umelom ihrisku porazili ďalšieho druholigistu, FK Pohronie 2:0.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Dvojice štvrťfinále SC:

DAC 1904 - Ružomberok
Slovan Bratislava/Žilina - Podbrezová
Lipany - Skalica
Michalovce - FC Košice/Trnava
(pozn.: dohrávka 5. kola Košice-Trnava sa hrá 3. februára 2024, súboj Slovan-Žilina zatiaľ nemá stanovený termín)

article_bannerarticle_banner