A Trencsén - DAC 1904 mérkőzés előtt: Több, mint 24 év után

|
| hé 16.9.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A 6. forduló pótolt találkozóján Csák Máté vára alatt lépünk pályára. A Trencsén-DAC ligameccs kedden 18:00 órakor kezdődik.

Angol hetek

Három nappal a Slovan elleni hazai vereséget követően újabb bajnoki mérkőzés vár csapatunkra, a Niké Liga 6. fordulójának a pótolt meccsén Trencsénben vendégszerepelünk. A 6. fordulót eredetileg az utolsó szüneti hétvégén, tehát a válogatott szünet előtt rendezték meg, ám a trencséni stadion gyepszőnyegének a cseréje miatt elhalasztásra került a két csapat egymás elleni bajnokija.

A sárga-kékekre sorozatban két angol hét vár – 15 nap alatt 5 mérkőzést is játszunk. Ezen közül az elsőn, az égszínkékek elleni rangadón nem sikerült gyarapítani a pontjaink számát. „Nagy kár érte, mert a játék képe alapján a döntetlen lett volna a megérdemelt eredmény. Mindkét csapat jól futballozott, megvoltak a lehetőségeik. A végén büntetőből kiegyenlíthettünk volna, de nem sikerült. Sajnos megesik ez a futballban, számunkra pedig nem marad más, mint felállni és győztes céllal utazni Trencsénbe” – állapította meg a DAC kapusa, Aleksandar Popović.

Csapatunk szerb hálóőre várja a Csák Máté vára alatt megrendezett összecsapást, amelyen találkozik egykori vezetőedzőjével, Ilija Stolicával. „Izgatottak vagyunk, mert hosszú idő után természetes gyepszőnyeg lett Trencsénben, aminek nagyon örülünk. Az új pálya minden bizonnyal minőségi lesz és lehetővé teszi, hogy mindkét gárda jó teljesítményt nyújtson. Nehéz lesz mindössze három nappal a Slovan elleni rangadó után pályára lépni, de én személy szerint kedvelem az ilyen időszakokat, amikor több a meccs és kevesebbet edzünk. Mindegyik futballista várja a meccseket. Kevesebb időnk maradt a pihenésre, de ugyanez az ellenfélre is igaz. Mi, kapusok kicsit előnyt élvezünk azt illetően, hogy kevesebbet futunk, de a felkészülés, főleg a mentális, ugyanúgy zajlik, mint a többieknél” – tette hozzá Aleksandar Popović, aki eddig 36 mérkőzésen védett a Niké Ligában, ezek közül pedig 15-ön nem kapott gólt.

AS Trencsén: Változás 19 év után

A 2024/25-ös idénytől érvényes, hogy a Niké Liga összecsapásait csak természetes borításon rendezhetik meg. A zsolnai és a trencséni műfű tehát már a múlté. A Sihoť Stadionba tizenkilenc hosszú esztendő után tér vissza ez a borítás, amely éppen holnap debütál.

A szerb Ilija Stolica által irányított együttes hat mérkőzést vívott eddig, amelyeken 6 pontot szerzett, tehát eggyel kevesebbet, mint a DAC (mi 5 meccsen). Ebből a hat összecsapásból négyet idegenben, kettőt pedig a szakolcai száműzetésben abszolváltak a trencséniek. Az eddigi fellépéseik a következő eredményeket hozták: Nagyszombat 0:0 (idegenben), Kassa 2:0 (otthon), Rózsahegy 0:1 (i), Besztercebánya 2:2 (o), Zsolna 1:4 (i), a legutóbbi hétvégén pedig Nagymihályban 1:1-es döntetlen született.

Említésre méltó, hogy hogy a trencséniek neve mellett nemcsak hat lejátszott találkozó és hat pont, hanem hat lőtt gól is szerepel. Ezeket Uchegbu (2), Emeka, Ibrahim és Gajdoš (mind 1) szerezték. Utóbbi labdarúgó, Artúr Gajdoš immár a Slovan játékosa. A fennmaradó egy találat öngól volt, amely a zsolnai Hubočan nevéhez fűződik.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2022.05.27., DAC-Trencsén 2:1, gólszerzők: Kružliak, Krstović – Azango, 5257 néző
2022.08.27., DAC-Trencsén 1:2, gólszerzők: Ramadan – Bainović 2, 4507 néző
2022.11.12., Trencsén-DAC 0:4, gólszerzők: Kalmár 2, Kružliak, Blackman, 1576 néző
2023.09.02., Trencsén-DAC 1:0, gólszerző: Kmeť, 2427 néző
2023.12.10., DAC-Trencsén 0:0, 3925 néző

Történelem

Az AS Trencsén 1992-t tartja az alapítási évének, ám már az 1997/98-as szezontól az élvonalban szerepel. Három idényen kívül (2008/09, 2009/10 és 2010/11) folyamatosan a legjobbak között futballoztak. A legnagyobb sikereiket a 2014/15-ös és a 2015/16-os évadban érték el, amikor is a bajnoki cím mellett a Slovnaft Cup-ot is megnyerték, így képesek voltak duplázni a honi porondon.

Holnap 39. alkalommal találkozik a két csapat, az eddigi gólátlag 2,82. Idegenben huszadszor csapunk össze, ott 3,05-ös a meccsenkénti átlag.

A legutóbbi idényben az alsóházban szerepelt a Trencsén, ezért mindössze két alkalommal mérkőztünk meg velük. Idegenben Risvanis korai, már a 23. percben kapott piros lapja után 0:1-es vereséget szenvedtünk, amivel megszakadt a remek, 8 találkozót számláló veretlenségi sorozatunk a Trencsén otthonában. Az ősz utolsó hazai összecsapásán idehaza gólnélküli döntetlen született.

Ahogy azt fentebb megemlítettük, Csák Máté vára alá 19 év után tér vissza a természetes fű, a legutóbbi trencséni fellépésünk ezen a borításon még régebbi – több, mint 24 éves. Legutóbb 2000. április 15-én futballoztunk náluk ilyen pályán, amikor is Ladislav Kuna vezette a DAC-ot, a hazaiak pedig 2:0-s győzelmet arattak. Holnap ennek már 8922 napja lesz.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Trencsén ellen:
5 - Vida K., Kalmár
3 - Szarka, Pačinda, Divković
2 - Čorić, Szabó, Bayo, Ramirez, Beskorovainyi, Kružliak
1 - Greguška, Balla, Huber, Kwin, Brašeň, Saláta, Živković, Ľupták, Davis, Huk, Herc, Vida M., Nicolaescu, Balić, Krstović, Ramadan, Blackman
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Élvonalbeli mérleg:
DAC: 30. idény, 913 mérkőzés: 341-227-345, gólarány 1147:1245
Trenčín: 25. idény, 787 mérkőzés: 312-178-297, gólarány 1148:1083

Egymás elleni mérleg (a mi szemszögünkből):
Teljes: 38 14-7-17, gólarány 48:59
Az ellenfél otthonában: 195-3-11, 22:36

A Trencsén-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Ferenc, Halíček.

Mint minden tétmeccsről, holnap Trencsénből is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!