Tsotne Kapanadze a Kassa elleni győzelemről, a veretlenségi sorozatunkról, a Slovan elleni rangadóról és a grúz húsvéti szokásokról.
A vasárnapi volt a tizedik bajnoki mérkőzésed DAC-játékosként. Hogyan láttad a Kassa elleni győztes találkozót?
„A mérkőzés izgalmas volt, mint általában, ez már nem újdonság számunkra. A második félidő intenzívebb lett, mert nem tudtuk ugyanazt a játékot hozni, mint az elsőben. Szerintem az első félidőnk volt eddig a legjobb ebben az évben, ezt a gólokkal is bizonyítottuk. Sikerült megvalósítanunk, amit az edző kért tőlünk, ez volt a kulcs ahhoz, hogy jól játszottunk. A csapatért és a szurkolóinkért küzdöttünk. Nyilván nem egyszerű ilyen szinten végig játszani 90 percet, talán érthető, hogy a második félidőre kicsit visszafogottabbak lettünk. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a Kassa egy nagyon jó csapat, technikásak és gyorsak. Mi viszont már az elején betaláltunk, szerintem ez volt a meccs fordulópontja. Sikerült itthon tartani a három pontot, és ez a legfontosabb.”
Szeptember végétől most volt a legnagyobb nézőszám a MOL Arénában. Mennyire érezted át a stadion hangulatát a pályán?
„Köszönettel tartozunk a szurkolóinknak. Ismét fantasztikus hangulatot teremtettek, és sokat segítettek nekünk abban, hogy elérjük a céljainkat. Szeretnénk folytatni a veretlenségi sorozatot. Tavasszal még nem kaptunk ki, és ennek nagyon örülök, mert mentálisan is erősít minket.”
A következő fordulóban rangadó vár ránk, a pozsonyi Slovant fogadjuk…
„Győztes mentalitásunk van, és ezt minden meccsen meg is mutatjuk a pályán. Remélem, sokáig kitart a veretlenségi széria. Bízom benne, hogy a Slovan elleni rangadóval is folytatjuk, és hogy a szurkolóink által teremtett hangulat újra segíteni fog bennünket abban, hogy győztesként zárjuk a meccset.”
Ünnepi hétvégén vagyunk túl. Milyenek Grúziában a húsvéti szokások?
„A húsvét az egyik legfontosabb ünnep nálunk, templomi szertartásokkal ünnepeljük. Húsvét előestéjén a családtagokkal, rokonokkal és barátokkal együtt elmegyünk templomba, ahol részt veszünk az ünnepi misén. Később egy küldöttség elhozza Grúziába a Szent Lángot, amit mindenki hazavisz. Ezen a napon hagyományos ételeket készítünk, például húsvéti kalácsot és pirostojást. Húsvéthétfőn az emberek ellátogatnak a temetőkbe, hogy megemlékezzenek elhunyt szeretteikről, ételt és tojásokat is visznek magukkal.”