Szombati ellenfelünk: MFK Vyškov

|
| csü 4.7.2024, Milan Vrábež, foto: esports.cz

A bécsi Austria elleni idegenbeli döntetlent követően a második felkeszülési találkozón a MOL Akadémia hazai környezetében lépünk pályára, ahol július 6-án, szombaton 10:30 órától a cseh másodosztályú MFK Vyškov együttesét fogadjuk. A belépés ingyenes, a mérkőzést egyúttal a DAC YouTube csatornáján is megtekinthetik. Figyelem, a játékidő kétszer 60 percben van megadva!

Alapinformációk az ellenfélről:

Név: MFK Vyškov
Az alapítás éve: 1921
Klubszínek: kék és fehér
Stadion: Sportovní areál Drnovice (6 616 néző)
Város: Vyškov (20 000 lakos)
A klub legnagyobb sikerei: 2. hely a cseh másodosztályban (2022/23); 3. hely a cseh harmadik ligában (2020/21)

A legsikeresebb osztrák csapat elleni összecsapásunk gólnélküli döntetlent hozott a felkészülés elején. Az idegenben abszolvált egyetlen találkozót követően a fennmaradó hármon hazai környezetben lépünk pályára.

A nyári felkészülés során elsőként az a cseh másodosztályú gárda látogat hozzánk, amely a legutóbbi szezonban az utolsó pillanatig küzdött történetük első élvonalbeli tagságáért. A 4. helyen végezve a Karviná együttesével találkozott a selejtezőkben, amely ellen – akárcsak az egész elbaltázott tavasz során – hadilábon állt a góllövéssel (0:1, 0:1). Az első ligába való feljutásért zajló selejtezőt így a 2022/23-as idényt követően sorozatban másodszor bukták el.

A kudarc ellenére minden egyes jelenlegi pillanat nagybetűkkel íródik vyškovi klub krónikájába. A másodosztályba ugyanis a 2020/21-es idényben jutottak fel első alkalommal és a mai napig is őrzik a tagságukat. Az új idény előtt nem szokatlan a játékoskeretben folyó nagy jövés-menés, ám a vezetőség ezt követően is a minőség megőrzését hangoztatja.

A Vyškov eddigi legérdekesebb erősítése a csatár Zakaria El Azzouzi, aki az Ajax híres akadémiáján pallérozódott. A másodosztályú státusz ellenére ugyanakkor a játékoskeretnek több egykori és két jelenlegi válogatott labdarúgó is a tagja. Fahad Bayo nemrég Ugandát, Santiago Eneme pedig Guineát képviselte. Az egyetlen szlovák nemzetiségű labdarúgó, a zsolnai nevelésű Pavol Ižko a vendégjátéka leteltét követően távozott a cseh együttestől.

Ellenfelünk június 19-én, szerdán kezdte meg a felkészülést és két barátságos mérkőzés áll mögöttük. Az elsőn 1:1-es döntetlen született a Zlín ellen, majd a Niké Ligából számunkra is jól ismert Szakolcától kaptak ki 0:4 arányban. A nagyjából 20 ezer lakosú város csapata a négy tervezett felkészülési találkozóból a harmadikat abszolválja ellenünk. A transfermarkt szerint a cseh másodosztályú gárda játékoskeretének értéke 3,97 millió euró, míg a miénket 13,40 millióra taksálja a honlap.