Szenice-DAC 1:2 (0:0)

|
| szo 29.9.2018, Kiss Balázs

Újabb győzelem, ezúttal az Erdőháton! A három pont teljesen megérdemelten lett a miénk, s ha kicsivel jobban koncentrálunk, sokkal nagyobb gólarányú győzelmet is arathattunk volna. Elégedetlenségről azonban szó sincs, bár a kihagyott helyzeteink miatt a végéig izgalmas volt a játék.

Hat nap alatt a harmadik tétmérkőzésére készült fel a csapat. Szenicén ismét a kezdőben találta magát az egymeccses eltiltását letöltő Bayo. Peter Hyballa pedig ezúttal is a tőle megszokott 4-3-3-as játékrendszert alkalmazta. Kezdettől fogva látszott, hogy három pontért utaztunk ide, ennek megfelelően el is kezdtük a támadások építését. Kalmár jól adogatta a labdákat, Davis sorra lőtte be balról a centereket, elől pedig mindig volt valaki, aki megkapta, de a befejezés mégsem volt tökéletes. Menjünk csak sorjában. A 8. percben Davis kiváló szögből végezhetett el egy szabadrúgást, ám azt a sorfalba lőtte. Utána Huk robbant be Kalmár jól beívelt saroklövésére, csupán kevéssel fejelt fölé. Majd jött egy kényszerű csere: Koštrna egy ütközést követően ugyan még visszakérte magát a pályára, de aztán mégsem tudta folytatni a játékot. Hyballa ekkor kénytelen volt átszervezni a hátsó alakzatot. A térdsérülést szenvedő Koštrna helyére Vida Mátét vezényelte, Vida posztján pedig Bednár lépett be a játékba. A 19. minutumban Tabordának a gólvonalon kellett megfognia Vida Kristopher gólba tartó lövését. Az előkészítésnél ismét Kalmár jeleskedett. Az erdőháti csapat kontratámadásokra rendezkedett be, és egy ilyen akció után kis háján meg is szerezték a vezetést. Deretti bombázott fölé egy olyan labdát, amelyet az utánpótlás csapatoknál sem illik kihagyni. Megköszöntük neki, és rohamoztunk tovább. A következő pillanatban pedig már azt láttuk, hogy Vida Máté teszi Bayo fejére a labdát. Csak gól nem lett ebből sem, mert a felsőléc „közbeszólt”, a lepattanót pedig Divković küldte mellé félfordulatból. Kalmár továbbra is remek labdákkal tömte a társait, ám nem voltunk eléggé koncentráltak a befejezésnél, így az első 45 perc nem hozott gólt.

Térfélcserét követően szinte ugyanott folytatódott a játék, ahol abbamaradt. A csapatot 388 sárga-kék szurkoló buzdította szakadatlanul, és tapsolt, amint helyzetbe kerültünk. Erre pedig elég gyakran volt példa a folytatásban is. Kalmár elemében volt, szinte már nem tudta, kit hozzon játékba, ki lesz az, aki végül belövi a várt gólt. Végül ő maga lett az, aki elsőként feliratkozott a góllövőlistára, mégpedig egy tizenegyes után. Nirennold akasztotta el a büntetőterületen belül Vida Kristophert, a jogosan megítélt tizenegyest pedig Kalmár a bal alsóba lőtte – 0:1. Közvetlenül a középkezdés után Divković növelhette volna azonnal az előnyt, de Tabodra ezúttal fogta a labdát. Irányításunk alatt tartottuk a játékot, a hazaiak azonban szinte a semmiből egalizáltak. A 61. percben Davis a középpályán csúnyán elpasszolta magát, Zezinho ebből azonnal indított, az akció végén pedig egy szerencsés gólnak örülhettek a hazaiak: Deretti közelről kanalazta Jedlička háta mögé a labdát – 1:1. Tudtuk, hogy ha koncentráltak maradunk, akkor a magunk javára tudjuk még fordítani a meccset. Erre minden lehetőségünk meg is volt, miután a játékvezető másodszor is büntetőt ítélt a javunkra. A 67. percben Bayót fogta közre két védő, támadónk pedig a földön találta magát, és már szólt is a síp, sőt villant a piros, Ochotnický ugyanis a második sárgát is kiosztotta Nirennoldnak, aki idő előtt befejezte a játékot. A mészpontra ezúttal Vida Kristopher tette le a labdát, de Tabodra kivédte a lövését. Van ilyen, de éreztük, hogy még így is meglehet a győzelem. Kalmár elnyűhetetlenül próbálkozott, csípős lövése azonban húsz centivel fölé szállt. Majd jött a következő Bayo fejes, a csereként pályára lépő Tretyakov beadásából – talán már mondani sem kell: ez is fölé. Végül aztán csak megtörtént, aminek meg kellett történnie. Az ugyancsak a kispadról beugró Pačinda a 85. percben kiváló ütemben indította a jobb szélre kihúzódó Vida Mátét, aki ezúttal laposan tette be a labdát a gyorsvonatként berobbanó druszájának, Vida Kristophernek, és ezúttal nem hibázott – 1:2. A hajrá sem volt izgalomtól mentes, de az állás már nem változott, a bírói hármas sípszó után megérdemelt győzelemnek tapsolhattunk.

Könnyű meccsnek ígérkezett, mégis nehéz összecsapás lett belőle. Kezdetektől fogva fölényben játszottunk, és ez a helyzetek számában is megmutatkozott, a gólokéban viszont már kevésbé. Az első találatunkat tizenegyesből szereztük, majd később újabb büntetőt rúghattunk, de azt már nem tudtuk érvényesíteni. Így is meglett azonban a győzelem, mellyel még növelni is tudtuk előnyünket a minket üldözőkkel szemben. A 388 szurkoló a meccs végén jogosan éltette Peter Hyballát. Nincs megállás, a jövő heti bajnoki előtt még egy hosszú utazás vár ránk, a kupában ugyanis Varannóban vendégeskedünk, majd szombaton jöhet az Aranyosmarót.

Peter Hyballa (DAC): „Nagy tisztelet illeti a szenicei játékosokat. Azt hittük, könnyebb meccs lesz, de ez egy nagyon nehéz összecsapás volt. Nem volt elég a tempó, a végén pedig mindig hiányzott 1-2 centiméter vagy 1-2 szekundum, amellyel lemaradtunk. A hazaiak kontrákból igyekeztek veszélyeztetni, nem sikerült elég jól nyomás alá helyeznünk őket. Koštrna szerencsétlen sérülést szenvedett, lecserélését követően Vida Máté húzódott ki a helyére, aki remekül helytállt a szélen. A védelemben ma néhány egyéni hibát láthattunk, de az ilyen megesik. Fiatal csapatunk van, nem várhatjuk el, hogy hétről hétre top futballt játszunk. Örülök, hogy a támadósorban egészséges konkurencia van nálunk. Tizenegyesből szereztük meg a vezetést, a végén pedig megmutatkozott a mentális és a fizikai fölényünk is. Gratulálok a játékosaimnak. A mai nem volt egy csúcsmérkőzés, de jól játszottunk, és megszereztük azt a piszkos három pontot.”

Frederico Ricardo (Szenice): „Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Az első perctől az utolsóig derekasan harcoltak, mindent megtettek a győzelemért. A két befújt tizenegyest elfogadom, ilyen a futball. A piros lap is benne van a pakliban egy focimeccsen, de játszhatunk akár a DAC, akár a Slovan ellen, nem tudunk győzni, ha ilyen marad a rendszer. Hogy mire gondolok? Hétről-hétre láthatják a tévében.”

FK SZENICE - FC DAC 1904 1:2 (0:0)

Fortuna Liga, 10. forduló, FK Senica Stadion, 2018.09.29., 19:00

Játékvezetők: Ochotnický - Hrčka, Ferenc