A 2023/24-es ezüstszezon: gólok

|
| hé 3.6.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A DAC negyedik ezüstérmes idénye a számok tükrében - a következő fejezetet a góloknak szenteljük.

A Niké Liga 192 összecsapásán 523 találat esett, ami 2,72-es mérkőzésenkénti átlagot jelent (az előző idényben 2,78). A DAC 32 találkozóján 81 alkalommal rezdült a háló, amely 2,53-as átlagot ad (tavaly 2,59, tavalyelőtt 2,50).

Csapatunk a bajnokság negyedik leggólerősebb együttese volt, és miénk a harmadik legjobb védelem. A gólok számához 49 szerzett (1,53/meccs) és 32 kapott (1,00/meccs) találattal járultunk hozzá.

Hat összecsapásunkon nem született gól (1. forduló Michalovce-DAC 0:0, 16. forduló Dukla-DAC 0:0, 17. forduló DAC-Trenčín 0:0, 21. forduló Podbrezová-DAC 0:0, rájátszás 5. forduló Slovan-DAC 0:0, rájátszás 6. forduló DAC-Ružomberok 0:0)

Az 49 találatból 23-at az első, 26-ot pedig a második félidőben szereztek a DAC játékosai. Összesen 39 akciógólt lőttünk, 10-szer pedig pontrúgás után örülhettünk (6x szögletet, 2-2x pedig szabadrúgást ill. büntetőt követően). 17 alkalommal szereztük meg a vezetést, kilencszer pedig az ellenfél. Jobb lábbal 27, ballal 14 és fejjel 8 gólt jegyeztünk (a fejesgólok között tartják számon Csinger őszi zsolnai találatát is, amelyet mellkassal szerzett).

A nemrég befejeződött szezonban a kapusaink 13 kapott gól nélküli mérkőzést hoztak le (tavaly szintén 13-at): ebből Petrᚠegyszer (a nyitófordulóban), Popović 13-szor (a bajnokság második legjobb mutatója). A különbséget a DAC-Slovan (5:3) rangadó okozta, amelyen Popović a 74. percben, 4:0-s állásnál kényszerült cserélni; az ő egyéni statisztikájába beszámítódik a nulla, a csapatéba nem. Popović leghosszabb góltalansági sorozata 505 percig tartott, ami a szezon 2. legjobb teljesítménye volt.

Kilenc találkozón nem sikerült a kapuba találnunk (egy éve 2 ilyen meccs is volt). A legtöbb gólt egy meccsen a 2. fordulóban szereztük a Kassa ellen (5:2), amit a rájátszás 7. fordulójának DAC-Slovan (5:3) rangadóján is megismételtünk. A kapott találatok tekintetében legrosszabbul a 11. fordulóban a Zsolna elleni idegenbeli 1:5-ös vereség alkalmával jártunk.

A gárda legjobb góllövője Matej Trusa lett 12 találattal; egyetlen góllal maradt el a bajnokság gólkirályi címétől. A 12 találatához 4 gólpasszt is jegyzett, amivel a DAC legproduktívabb játékosa volt, az egész bajnokságot tekintve pedig a negyedik. A 16 pontja azt jelenti, hogy a csapat találatainak egy harmadából vette ki közvetlenül a részét.

A DAC futballistái közül Yhoan Andzouana adta a legtöbb gólpasszt – hatot.