Sorsoltak a hazai kupasorozatban

|
| csü 17.10.2024, Nagy Krisztián

A Vágsellye-DAC párharc továbbjutója hazai pályán a Besztercebánya ellen küzd meg a Slovnaft Cup negyeddöntőjéért.

A Szlovák labdarúgó-szövetség ma sorsolta a hazai kupasorozat, a Slovnaft Cup 5. fordulójának párosításait. Ebben a fázisban már nem érvényes a területi szétosztás és a Niké Ligás csapatok kiemelése sem.

A SC nyolcad- és negyeddöntőjében az a szabály, hogy a legalább két osztálybeli különbségű csapatok párosításánál az alacsonyabb osztályú együttes otthonában rendezik meg az összecsapást. Az 5. forduló (nyolcaddöntő) hivatalos játéknapja november 6-a. Arról, hogy valóban ezen a napon lépünk-e pályára, később születik döntés.

A jövőheti Vágsellye-DAC párharc (2024.10.23., szerda 15:00 ó) győztese a Besztercebányát fogadja a nyolcaddöntőben.

A Slovnaft Cup versenykiírása szerint egészen a negyeddöntőkig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen eredmény esetén nincs hosszabbítás, hanem rögtön a tizenegyespárbaj következik.