Rózsahegy-DAC 1:0 (1:0)

|
| szo 18.5.2019, Kiss Balázs

Felejthető találkozón egygólos vereséget szenvedtünk Rózsahegyen. Egy gyors találat döntötte el a meccset, amely a vendéglátóknak Európa Liga-részvételt jelentett. Ez volt az első idegenbeli találkozó a szezonban, amikor nem sikerült bevennünk az ellenfél kapuját.

A bajnokság számunkra vérre menő izgalmakat már nem tartogatott, az ugyanis két fordulóval korábban eldőlt, hogy a klub történetének legjobb szezonját produkálva a második helyen végzünk az élvonalban. Abban az élvonalban, ahol a szombati volt a 750. mérkőzésünk. Peter Hyballa ezúttal nem számíthatott a sárga lapos eltiltását töltő Čmelíkre, és Bednár játéka is kérdéses volt, Hukot pedig ugyancsak pihentette a mester. Bevonuláskor a vendégszektorban helyet foglaló 265 sárga-kék drukker mezt váltott: a legfelül helyet foglalók piros, az alattuk állók fehér, az alsó sorokban elhelyezkedők pedig zöld trikót húztak magukra. A találkozó óvatos passzolgatással indult, az első pillanatokban csak kóstolgatták egymást a csapatok, a 6. percben mégis megszületett a hazaiak vezető találata. Kostadinov sarokkal hozta helyzetbe a kiválóan bemozduló Mustedanagićot, akivel szemben Jedlička is tehetetlennek bizonyult – 1:0. A folytatás meglehetősen komótos futballt hozott. Kalmárnak ugyan volt két gyenge próbálkozása, de azokat lehet, hogy még az esti összefoglalóba se vágják majd bele a tévések. Nem úgy a másik oldalon Gerec kísérletét, amelyre Jedlička ért le időben. Szükségünk volt a védésre, különben már 2:0-át mutatott volna az eredményjelző. A 26. percben beállt Bilenkyi is helyzetbe került vagy kétszer, de előbb a védelem, majd Macík blokkolta a lövését. A hazaiak hálóőre – legnagyobb bánatunkra –  Ronan távoli bombájánál is védett. Jedlička sem volt rest, a 34. percben Mustedanagić szögleténél volt szükség a kiváló reflexeire. Nem kérdeztük, csak sejtjük, hogy Hyballa sem volt maradéktalanul elégedett az első félidőben látottakkal.

Egyik edző sem élt a csere lehetőségével a szünetben. A csapat pedig a vendégszektorból érkező ütemes buzdítás ellenére sem muzsikált úgy, mint ahogy azt a szurkolók elvárták. Ezúttal 265-en váltottak jegyet a sárga-kékek közül. Az 55. percben Mustedanagič került lövőhelyzetbe az elmélázó védelmünk kíséretében, de nem találta el a kaput. Az ellenfél tizenhatosáig sikerült ugyan eljutnunk, de ott mintha megállt volna a tudományunk. Vida Kristopher kétszer is a bal szélen próbálkozott, ám előbb elcsúszott, majd alulmaradt az őt feltartóztató védővel szemben. Pedig ha ma Krisz betalált volna, szinte biztos, hogy Marco Rossi a szűkebb keretben is számolna vele. De ne rohanjunk ennyire előre, ez majd pár nap múlva kiderül. A 64. percben Hercet is pályára küldte Hyballa, viszont tőle sem láttunk olyan megoldást, melyet visszanézhetnénk az esti összefoglalóban. A 71. percben Kružliak fejelhetett volna gólt. Mustedanagić szabadrúgására ő érkezett a legjobb ütemben, de Jedlička is igazolta, miért nyerte meg a héten a hónap játékosa szavazást. Az utolsó negyed órára az edző Taiwót is pályára küldte, akinek az előző meccseken nem sok játéklehetőség jutott. A hazaiak néha kilenc emberrel védekeztek, nem csoda, hogy nem sikerült áttörnünk ezt a falat.

A rutin és tapasztalat ezúttal felülkerekedett a fiatalságon. Egy hazai kontra után hamar hátrányba kerültünk, s erre a gólra nem tudtunk válaszolni. Próbálkozásaink ugyan voltak, de valami mégis hiányzott ma ahhoz, hogy elégedetten távozzunk Liptóról. Egy forduló van hátra, jövő héten az utolsó fordulóban rendhagyó módon pénteken fogadjuk a nagymihályi csapatot. Előre szólunk, érdemes lesz időben érkezni a MOL Arénába.

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Rózsahegynek, hogy bejutottak az Európa Ligába. Nem ez volt a tervünk, győzni szerettünk volna, és a fair play szellemében akartunk játszani. Kontratámadásból nagyon veszélyesek voltak a hazaiak, és tudtuk, hogy a pontrúgásokat is nagyon jól végzik. Mi szebb focit játszottunk, de a fizikum szempontjából ők voltak a jobbak. Nem voltunk elég hatékonyak. Nincsenek olyan játékosaink, akik befejeznék az akciót. Abban bíztam, hogy Kalmárnak két-három cselt követően elsül a lába. Erősebbek, tapasztaltabbak voltak nálunk. Az utolsó fordulóra, a Nagymihály elleni meccsre kell koncentrálnunk.”

David Holoubek (Rózsahegy): „Köszönöm szépen a gratulációt. A DAC edzőjének nagyon szorítok, ő az, aki a legközelebb áll hozzám a Fortuna Ligában. Harmadikok lettünk, fantasztikus munkát végzett mindenki a klubban az orvosi stáb, a fizioterapeuta, a masszőrök, akik nélkül mindez nem jött volna össze. A siker mindenkit megillet. A mai meccsen futottunk, dolgoztunk, nem kaptunk gólt. 4-5 játékost elvinnék a DAC-ból az Európa Ligára.”

MFK RÓZSAHEGY - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 9. forduló, MFK Rózsahegy, 2019.05.18., 17:00

Játékvezetők: Krážovič - Štrbo, Bobko