Válogatottjaink akcióban: labdarúgóink októberi válogatott fellépéseinek összegzése

|
Hír
| sze 16.10.2024, mlsz.hu (foto), Nagy Krisztián

Íme, azon mérkőzések áttekintése, amelyeken játékosaink pályára léptek a 2024/25-ös bajnoki idény második asszociációs időszaka során.

A 2024/25-ös idény második válogatott szünetére klubunk összesen nyolc labdarúgójának érkezett meghívó, Redzic Damir azonban sérülés miatt végül nem utazott el a magyar huszonegy éven alatti nemzeti csapat összetartására.

A 2025-ös Eb selejtezőinek az utolsó két mérkőzése – amely egyúttal a korosztályos nemzeti csapatban való utolsó szereplésük is volt – így csak a Vitális Milán, Csinger Márk párost érintette. Az eredmények szemszögéből nézve szépen búcsúztak futballistáink, hiszen a Málta elleni „kötelező” hazai győzelmet a Belgiumban aratott bravúros siker követte. A 21 éven alatti magyar válogatott a csoportja negyedik helyén végzett, azonos pontszámmal a harmadik skótokkal és mindössze három ponttal lemaradva a selejtezőt jelentő második pozíciótól. Vitális mindkét találkozón játszott, míg Csinger az elsőn megkapta a harmadik sárga lapját, így Belgiumban eltiltás miatt nem szerepelhetett.

A magyar U19-es válogatott az Európa-bajnokságra való kijutásról döntő novemberi tornára való felkészülés során Skóciát hívta meg, amelytől kétszer is 1:2-es vereséget szenvedett. A 2006-os születésű futballisták által alkotott csapatban a DAC 15 esztendős tehetsége, Bősze Levente is bemutatkozhatott, aki mindkét találkozón megkapta a játékperceket. Mindkétszer a kezdőcsapat tagja volt a klubunk kötelékébe tartozó Vidnyánszky Mátyás, aki jelenleg Somorján szerepel kölcsönben. Utóbbi az első összecsapáson gólt is szerzett.

Afrikában folytatódtak a jövőévi kontinensviadal selejtezői. Yhoan Andzouana Kongója kétszer találkozott a csoport topfavoritjával, a Dél-afrikai Köztársasággal. Idegenben 0:5-ös vereséget szenvedtek, otthon viszont értékes, 1:1-es döntetlent értek el, így továbbra is él a remény a továbbjutást illetően.

Gambia szintén ugyanazzal az ellenféllel találkozott kétszer és szintén továbbra is reménykedhetnek az Afrika-kupára való kvalifikáció kiharcolásában – Madagaszkár ellen először 1:1-es döntetlen született, majd 1:0-s gambiai siker. Mindkét összecsapást semleges pályán, Marokkóban rendezték meg. Mahmudu Bajo a második találkozó utolsó kilenc percére lépett pályára.

Szíria volt a négy résztvevő egyike a Thaiföldön megrendezett nemzetközi Király-kupa (King’s Cup) jubileumi 50. kiírásán. Kezdésképpen Ammar Ramadan és társai Tádzsikisztánt győzték le, majd a döntőben a hazaiakkal szemben maradtak alul. Ramadan az első meccsen csereként lépett pályára, a döntőt kisebb sérülés miatt kényszerült kihagyni.

Christián Herc több, mint egy év után volt ismét tagja a szlovák válogatott szűkebb keretének. A Nemzetek Ligájában azonban a Svédország elleni hazai és az Azerbajdzsánban lejátszott találkozón sem kapott szerepet, Bakuban a kispadon foglalt helyet.

A DAC A-csapata tagjainak válogatottbeli eredményei 2024 októberében:

Christián Herc (Szlovákia) – Nemzetek Ligája
2024.10.11., péntek, 20:45 óra, Pozsony: Szlovákia-Svédország 2:2 (1:2) Herc nem volt a keret tagja
2024.10.14., hétfő, 18:00 óra, Baku: Azerbajdzsán-Szlovákia 1:3 (1:1) Herc kispados

Yhoan Andzouana (Kongó) – az Afrika-kupa selejtezői
2024.10.11., péntek, 19:00 óra, Gqeberha: Dél-Afrikai Köztársaság-Kongó 5:0 (3:0) Andzouana 90 perc
2024.10.15., kedd, 18:00 óra, Brazzaville: Kongó-Dél-afrikai Köztársaság 1:1 (1:1) Andzouana 90 perc

Mahmudu Bajo (Gambia) – az Afrika-kupa selejtezői
2024.10.11., péntek, 16:00 óra, Casablanca, Marokkó: Madagaszkár-Gambia 1:1 (1:0) Bajo kispados
2024.10.14., hétfő, 16:00 óra, El Jadida, Marokkó: Gambia-Madagaszkár 1:0 (0:0) Bajo 9 perc

Ammar Ramadan (Szíria) – Király-kupa (King’s Cup)
2024.10.11., péntek, 11:30 óra, Songkhla: Szíria-Tádzsikisztán 1:0 (1:0) Ramadan 18 perc
2024.10.14., hétfő, 15:00 óra: Szíria-Thaiföld 1:2 (0:1) Ramadan nem volt a keret tagja

Vitális Milán, Csinger Márk (Magyarország U21) – a 2025-ös Eb selejtezői
2024.10.10., csütörtök, 20:00 óra, Új Hidegkuti Nándor stadion, Budapest: Magyarország-Málta 2:1 (2:0) Csinger 90 perc, Vitális 63 perc
2024.10.15., kedd, 18:00 óra, Leuven: Belgium-Magyarország 0:1 (0:1) Vitális 25 perc, Csinger eltiltott

Bősze Levente (Magyarország U19) – felkészülés
2024.10.10., csütörtök, 16:00 óra, Debrecen: Magyarország-Skócia 1:2 (1:1) Bősze 13 perc
2024.10.13., vasárnap, 11:00 óra, Debrecen: Magyarország-Skócia 1:2 (1:1) Bősze 22 perc