Peter Hyballa a Sturm Graz-DAC (3:1) edzőmeccsről

|
| szo 26.1.2019, Nagy Krisztián

A DAC vezetőedzője szerint harakiri stílust mutattunk az első két bekapott gólnál.

Peter Hyballa, DAC: „A Sturm Graz játékosmegfigyelője hívott fel a minap, hogy játszhatnánk velük egy felkészülési mérkőzést. Több, húsz éven aluli játékossal vonultunk ki, csupán Vida Máté játszott stabilan a 2018-as évben. Ő kisebb hátfájdalommal lépett pályára, csupán két nappal ezelőtt kezdett újra edzeni, és végül egy órát játszott. Úgy gondolom, a fiúk – férfiaknak nem igazán nevezném őket, hiszen igazán fiatalokról van szó – jól játszottak, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a Sturm Graz 5-6 igazán profi és tapasztalt játékossal állt ki. Remek tesztmérkőzés volt, s az utolsó 15 percben még a döntetlent is hozhattuk volna. Elveszíteni egy mérkőzést mindig rossz érzés, de tapasztalatszerzésnek jó. Mindent összevetve, a mai teljesítménnyel igazán elégedett vagyok. Az első két gólnál nagyot hibáztunk, amolyan harakiri stílust játszottunk. Thomas Kucz nagyon jó védéseket mutatott be az első félidőben, a többi fiatalunktól is láttunk néhány igazán jó megoldást. Čmelík és Blackman is 90 percet játszottak, és jól teljesítettek – annak ellenére, hogy több hónapos kihagyás után tértek vissza. Összegezve, fejlődnek a játékosok, s a csapat is fejlődni akar, amivel nagyon elégedett vagyok. Nagyon érdekes mérkőzés volt, igazán jó ellenféllel szemben. Holnap már azokkal a játékosokkal állunk ki, akik 2018-ban begyűjtötték a 38 pontunkat.”