Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - Esbjerg fB 0:0

|
Hír
| ke 29.1.2019, Nagy Krisztián

Kapufákig, helyzetekig és érvénytelenített találatig eljutottunk, gólig viszont nem, és mivel hátul minden jól működött, ezért nulla-nullával végződött a dánok elleni edzőmeccs.

Ismét új felállásban rakta össze csapatát Peter Hyballa, és összesen tizenhét játékosnak adott ma lehetőséget.

A délelőtti eső után kisütött a nap, jobb körülményeket nem is kívánhattak volna a játékosok. Nagy kedvvel léptünk a mérkőzésbe, az első félidőben szinte át se engedtük ellenfelünket a félpályán. A mezőnyfölény és a jól működő letámadás ellenére nehezen jutottunk el a dánok kapuja elé, de így is többgólos előnnyel vonulhattunk volna a félidei pihenőre. A legnagyobb lehetőség Ayong előtt adódott, akit Vida Kristopher küldött ziccerbe, ám az új csatárunk a dán kapusba célzott.

Fordulás után feljött az ellenfél is, de Kucznak a 90 perc során nagyobb védést nem kellett bemutatnia. A másik oldalon kétszer is a kapufa mentette meg a dán élvonal negyedik helyezettjét, előbb Kalmár, majd Tretyakov szabadrúgásánál. Utóbbinál a visszapattanót Ayong küldte az üres kapuba, ám a partjelző – tévesen – lest intett. Igaz, hogy Huk mellette lesen állt, ám nem avatkozott játékba, így Ayong reguláris találatot ért el.

Szombaton következik az edzőtábor negyedik, utolsó előtti felkészülési mérkőzése. Eddig nem pontosított időben a román III. vonalban szereplő Csíkszereda ellen lépünk pályára.

FC DAC 1904 - Esbjerg fB 0:0

Bellis Hotel Field A, Belek - Antalya, Törökország, 2019. január 29., kedd 17:00 ó (15:00 CET), borult idő, +14°C

Góllövők: -

DAC: Kucz - Blackman, Huk, Kone (46. Šatka), Davis (79. Csóka) - M. Vida - Kalmár, Herc (75. Koštrna) - Taiwo (61. Tretyakov), Ayong (75. Bilenkyi), K. Vida (46. Čmelík). Edző: Peter Hyballa.

Esbjerg: Højbjerg - Anyembe, Brinch, Austin, Laurdisen - Brink (81. Baekgaard), Parunashvili, Kristensen (79. Moesgaard), Sörensen - Petre (75. Jakovenko), Tighadouini (20. Larsen). Edző: John Lammers.

STATISZTIKA:

Lövés - kapura 8:4, mellé 6:4

Szöglet - 9:4

Les - 1:4

Részletes helyszíni beszámoló, képgaléria és videó összefoglaló hamarosan a honlapunkon!